Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak velem van ez, hogy,...

Csak velem van ez, hogy, amikor nem edzek és zabálok, akkor nem hízok, ha edzek és zabálok, hízok, mint a disznó?

Figyelt kérdés

Zabálás alatt azt kell érteni, hogy tényleg, tucat szemét kaja megy, átlag ember kajája. Ez akkor, amikor nem edzek, mégsem hízok, pedig, ha nem edzek, akkor mást sem sportolok.

Ha edzek, akkor a fehérjét számoltam, mást nem, gondolva, úgyis megvan, max több lesz mindenből. Hát, így is lett és híztam nagyon. Persze izmosodás mellett, de nagyon rossz, amikor 3x annyi zsír is feljön. Már nem így csinálom, ki lesz számolva pontosan a diétám után.

De ez miért van? Egyik ismerősöm is tökéletesen ugyan ilyen. Amúgy nem hízik, mikor nem edzett, hiába evett sz4r kaját, 4 hónapja tolja, azóta 10 kiló jött rá, abból gondolhatjátok, hogy mennyi izom..

Miért?


2015. dec. 5. 11:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, hülyén van felrakva a kérdés. "Csak velem van ez?" Már meg is válaszoltam a végén, szóval a Miért?-re koncentráljunk.

Bocs még egyszer.

2015. dec. 5. 11:10
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
Gondolom nem csak veled van ez. Amikor nem edzel, akkor nem is számolod a kaját, így könnyen lehet, hogy nem vagy akkora kalória pluszban, hogy hízz. Hiába gondolod, hogy sokat eszel. Mikor meg edzel, akkor megvan a tápanyag, mert számolod.
2015. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor nem edzettem, tömtem magamba a cukros üdítőket, energiaitalokat, csipszet, alkoholt, mindent. Tuti, hogy akkor is kalóriapluszban voltam. Szerintem. Nem értem ezt.
2015. dec. 5. 11:16
 4/9 Cortez70 ***** válasza:
70%
Ha kalória pluszban vagy, akkor hízol. Ennyi. Ezt nem lehet félremagyarázni. Az más, hogy akkor lehet gyorsabb anyagcseréd volt, így több kellett volna a kalória pluszhoz.
2015. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Glacierous ***** válasza:
Mással is van ilyen.
2015. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: Nem teljesen így van azért, rengeteg pluszkalória sem garantálja az észrevehető mértékű hízást mindenkinél - viszont mivel a kérdező edzés mellett kalóriapluszban zsírosodik, elég logikus, hogy edzés nélkül sem pazarolja el a felesleget, hanem akkor is ugyanúgy hízna, ha annyit enne. De bizonyára nem eszik annyit. Megéhezik az edzéstől vagy tudat alatt többet akar enni, hogy jöjjön a tömeg vagy valami :)

Igazából számolni kellene mindig, hogy lássuk, ez-e a helyzet vagy valami misztikus dolog történik :D


Kérdező, remélem, legalább könnyen szálkásodsz, de szerintem is érdemes inkább számolnod, hogy mégis mi merre. S talán jobb rendesen enni edzés mellett és persze máskor is, bár miért ne edzenél mindig, ha már egyszer elkezded... Ha mindenfélét összeeszel, az azért nem jó.

2015. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cortez70 ***** válasza:
De így van ahogy írtam. A kalória pluszból hízàs lesz. Ennyi.
2015. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Könnyen is fogyok, hiába könnyen hízok.
2015. dec. 5. 16:29
 9/9 Cortez70 ***** válasza:
Èn is így vagyok vele. :)
2015. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!