Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha házilag akarok súlytárcsáka...

Ha házilag akarok súlytárcsákat, súlyzórudat csináltatni, milyen szakembert kell keresnem?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy esztergályos biztosan kelleni fog.
2015. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tessék nem vagyok szakember, ennyi kell hozzá akarat, kitartás,képzeleterő,találékonyság. A fekpad azóta javítva van.:) Szóval nem az a két szép kis szeg tartsa, csak már nem volt kedvem új képet csinálni.:D


[link]


[link]


[link]

2015. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szeméttelepen nézelődj meg vastelepen, és önts betonból tárcsákat. Kétkezes rúdnak mehet valami régi cső, ebbe is önthetsz betont, még jobb ha tudsz ólmot önteni/öntetni bele.
2015. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak erős cső legyen, el ne törjön.
2015. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha rendesen szakemberrel akarsz te eszközöket gyártarni nem éri meg. Vagy vedd készen, vagy a sufni módszer amit előttem is írtak
2015. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A sufni módszer, amiről képet linkelt valaki, az addig működik, amíg padot, egykezeseket, meg húzódzkodót kell csinálni... padot és egykezest nem használok, húzódzkodót pedig csináltam már. Az a gond a betonsúlyokkal, hogy könnyen törnek. Súlyemelő vagyok, a gyakorlatok jellegéből adódóan elkerülhetetlen, hogy néha elejtem a rudat, főleg szakításnál.


Az erős cső mondjuk jó ötlet, van is, a rudat szerintem megoldom. Már csak azt kéne eldönteni, hogy hogyan/kivel tudnék bele ólmot öntetni. Ötlet?


Amúgy azt ajánlották, hogy csináltassak tárcsákat, mert úgy olcsóbb mint a bolti, és őszintén szólva nincs sok kedvem húszezret fizetni egy huszonötös tárcsáért. Ha szakemberrel csináltatnám, tényleg drágább lenne? Próbált már valaki csináltatni? Ehhez kell az esztergályos, ugye?

2015. dec. 9. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Ólom nem jó könnyen törik, és hegeszteni sem lehet. Nekem betonból van. Már lassan egy éve ezt használom, van hogy nagyon esik a súly de mégsem tört még szét.:) Én linkeltem azokat a képeket.
2015. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ólom súlyemelésre tényleg nem jó. Hagyományos testépítő gyakorlatokhoz jó. De ugye nem azt akarod csinálni. Szerintem megérné venni néhány gumírozott tárcsát, ilyet ugyanis nem tudsz otthon készíteni.
2015. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a tárcsákhoz kell esztergályos. Ha találsz szekérrudat, akkor az is jó rúdnak. Egy hozzáértő ismerős kellene neked, aki megcsinálja a tárcsákat.
2015. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy esztergályos egy két ezresér csinál neked.

Keress a közeledben esztergályost, és vele beszéld meg hogy mit akarsz, és hogy akarod.

Nyilván + az anyagdíjj, de olcsó még így is.

Igazából ha az se baj, hogy kocka anyagból van és nem kerek a "tárcsa" akkor megveszel valamilyen vastagabb lemezt, feldaraboltatod 30x30-ra és kifúrják középen a rúd átmérőjére.


Szal vannak megoldások.

2015. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!