Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásban akarok versenyezni...

Guggolásban akarok versenyezni? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Versenyszerűen szeretném űzni a guggolást, esetleg felhúzást, mint erőemelő fogásnemet. Mit tanácsoltok? Miket egyek, milyen edzésmódszert kövessek? Felsőtestre mennyire kell edzeni mellette? Még kezdő vagyok, egy évet edzettem kis súlyokkal és saját súllyal, most konditeremben edzek kisebb súlyokkal, átmozgató időszak gyanánt. Viszont ez a 3 hónapos átmozgatás véget ér majd november, december tájékán.

Étrendre nem nagyon van pénz, nem tudok napi fél kiló csirkét megvenni. Zabpelyhet, rizst tudok enni, napi 200-300 gramm csirke oldható meg. Mellette eszem, ami itthon van. 17 éves vagyok, sajnos nincs saját keresetem, de viszont edzeni szeretnék, később pedig versenyezni. A lábam kimondottan erős, kick-box edzésen a 80 kilós edzőtársamat cipeltem, le is bírtam vele guggolni, pedig csak 60 kiló voltam. Most 70 kiló vagyok, azóta nem döntöttem meg ezt, bár nem is próbáltam.



2015. okt. 17. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Erőemelő verseny felhúzásból, fekvenyomásból és guggolásból áll. Nem akarlak elkeseríteni, de 70 kilós kategóriában diákolimpián 115-130al nyomnak, erőemelésben pedig 130-160 guggolás, 150-180 felhúzás, 100-120 fekvenyomás.
2015. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáfűznék, hogy 60 kilósan 80 kilóval leguggolni sem nagy dolog. Volt edzettem aki 15 évesen 63-4 kilósan 100kg-ba guggolt 8-at. Nem akarlak ezzel bántani nehogy félreèrtsd, beszèlj edzővel ès majd elmondja milyen esélyeid lehetnek, milyen potenciállal rendelkezel ehhez.
2015. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én mindenfajta specifikus edzés nélkül guggoltam 80 kilóval. De ha van aki csak úgy random 100 kilóval guggol minden edzés nélkül, akkor az szerintem szuper. Ilyenekkel lehet, hogy nem venném fel a versenyt. Nem most gondoltam amúgy egyből a versenyzést, kicsit még várnék vele. Egyenlőre a tanulás az első. Ha ez nem az én sportom, akkor inkább visszatérek a kick-boxhoz, mellette meg folytatom a súlyzós erősítést.
2015. okt. 17. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Kezdő szinten rossz adottságokkal is lehet jó eredményeket elérni bőven, csak ha tènyleg nincsenek jó adottságok akkor nem érdemes nagyon komolyan elkezdeni és erre építeni. Egyébként 5 hónapja edzett a guggolásnál.
2015. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az is durva. Mondjuk nekem elég lanyha ízületeim vannak, nem tudom hogy bírnák. Könnyen kiugrik az ujjam, vállam, stb. A csontozatom viszont egész erős. Alapvetően zömök testalkatú voltam, csak egy betegség miatt nagyon lefogytam, azóta se nyertem vissza a mackós alkatom.
2015. okt. 17. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni,hogy találtad ki ezt.Elkezdtél edzeni és kitaláltad,hogy te most guggolásban akarsz versenyezni,a többi nem is érdekel.Érdekes dolog,az biztos.:D

Amúgy,ha véget ér az átmozgató időszak,kezdd el az ICF 5x5-ös edzéstervet.Ez szépen hozza a tömeget és az erőt is mindenben.De figyelj arra,hogy szabályosan végezd a gyakorlatokat.

2015. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké. :)
2015. okt. 18. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!