Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha mellről nyomást állva...

Ha mellről nyomást állva széles fogással csinálom, akkor lehet hatástalan a gyakorlat?

Figyelt kérdés
Videókban általában azt látom, hogy leteszik a mellkasukra a nyomás után a súlyt. Na most ez szerintem durván nyírja a vállízületet, ezért én úgy szoktam nyomni, mintha fekvenyomnék, csak fej fölé tolom a rudat.
2015. dec. 13. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Lefelé pedig megállok az állam alatt.
2015. dec. 13. 22:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se rakom le a mellemre, hanem a mellem felett valamivel megállítom. Szerintem így jó.
2015. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
Teljesen nem engedem le èn sem.
2015. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a mellkasukra teszik le, akkor nincs nyírás a vállon, mert a mellkason van a súly -> a gerincen fut végig az erővonal. Max a gerinced görbületénél lép fel nyíróerő, de ennyit elbír.


A vállad ilyenkor pihen. Amikor nyomod ki, akkor viszont jelentős nyomaték hat rá, de erre lett "tervezve".


Bár nemtom hogy a kérdés, és a leírás között milyen kapcsolat van. Mellről nem érdemes szerintem túl széles fogással nyomni, mert a csukja szerepe túl nagy lesz, és nem lesz csúcsösszehúzódás se a vállban. Nekem az tűnik a legjobb módnak, ha vállszélességnél picit (kézfejnyi-fél kézfejnyi) távra fogsz rá, és a könyököd mozgatására koncentrálsz.


A gyakorlat közben pedig nem a melledre "teszed le", hanem a könyöködet mozdítod lefelé addig amíg tudod. Az alkar pihen, a felkar pihen, minden pihen (csak a törzs nem). Gyakorlatilag az alkarod csontjára engeded a súlyt, és annyit kell tartsad, hogy ne egyenesedjen ki a karod.


[link]


Én ennél kicsit közelebb fogom magamhoz, de kb ez az ami kell. Most kérdés hogy te mennyire szélesről beszélsz. Kb így kell lent kezelni a súlyt, fent én jobban kinyomom, "belebólintok". Nem "teszed le" a mellkasodra max egy kis súlymegosztás végett pihenteted ott.

2015. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
NEkem a könyököm nem így mozog, mint a videón. Nekem teljesen a testem mellett. Mintha fekvenyomnék, csak a testem függőlegesben van.
2015. dec. 15. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!