Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrendemre vetnétek egy...

Étrendemre vetnétek egy pillanatást és véleményeteket elmondanátok?

Figyelt kérdés

6-7 éves korom óta kórosan elhízott kategóriában voltam, ezt 16-17 éves koromban sikerült a túlsúlyos kategóriába szorítanom súlyzós edzéssel, majd rámtukmáltak egy borzalmasan sok cukorral telített tömegnövelőt, ami majd megizmosít és könnyebb lesz zsírt leadni, én persze naív es tudatlan voltam és hittem olyannak aki jóval régebbóta művelte a sportot, de azt hitte, hogy ő ért hozzá, ezzel természetesen sikerült borzalmasan elhíznom, 100 kilót mutatott a mérleg, 19 éves koromra sikerült rég nem látott 78 kilóra fogynom, ám így is inkább zsíros voltam, mint izmos, mivel rengetek kardio munkával fogytam és rengetek izomvesztéssel járt, el voltam gyengülve... Ma már 21. életévem közepén járok és eljutottam addig, hogy tisztán kajálok. Úgy gondoltam, hogy tisztában kell lennetek a háttérinformációkkal ahhoz, hogy megfelelő módon tudjatok mérlegelni.

Szeptemberben kezdtem újra az edzést 1,5 hónap (tőlem független dolog miatt) kihagyás után. Akkor 81-82 kiló voltam, ekkor még csak vissza akartam lendülni, október 1től elkezdtem csökkenteni a ch-t, fáradtság, edzésben visszaesés, kedvtelenség jellemzett, és mondtam ez így nem jó, átálltam november elején a ciklikus ketogén diétára, ezzel nem várt eredményeket értem el, a súlyom gyarapodni kezdett, edzés rettentően jobban ment (70 kilós széria helyett ma már 90 kilóval nyomok fekve10 es ismétlésszámmal) a súlyom most 85,5 kg

A tükörben viszont sokkal jobban festek, mértem a testzsírszázalékom ezzel a 3 pontos módszerrel, köldök mellett 4,5 cm helyett 2,5 cm bőrt tudok összefogni, ráadásul a kockák vonalai is haloványan látszanak.

Szóval az étrendem: 1 kiló marha/sertés/csirkemell 6 részre elosztva

Zöldség 100-150g naponta ( tudom hogy kevés, de kifejezetten utálom a zöldséget) 250g túró lefekvés előtt, edzés után 50g wpc

Hétvégén (visszatöltés) 300-400g hús, ch különböző forrásokból 300-350g, +250 g túró lefekvés előtt.


2015. dec. 13. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne próbáld megjavítani ami nincs elromolva. Szerintem jobb a napi szintű ch töltés, majd ha már nem működik ckd próbáld ki.
2015. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A ciklikus ketogénhez nem értek, de ennyi fehérjével nem is igen lehetsz ketózisban jóformán sosem, bár más étrendben is túlzás lenne... A hús és túró tuti nem is fed le minden szükséges tápanyagot (sokat igen, de azért egy kiegyensúlyozott étrend más), bár a visszatöltés azért segíthet az összhatáson, bizonyára szedsz is kiegészítőket s amúgysem ez az a pont, amihez annyira értenék (én teljesen máshogy eszem, a saját ételeimmel jobban képben vagyok).

Ha utánanéztél és tudod, mit csinálsz, akkor nem szóltam.

2015. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én az ilyen embert sose fogom megérteni, aki 100g zöldséget eszik és rendesen kijelenti
2015. dec. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogy ő minden zöldséget utál. Gyerekorodban répával vertek vagy mi?
2015. dec. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mikor először ettem brokkolit visszajött... Lenyelni nem tudtam

Répával nincs különösebb bajom, azt megeszem


Mit értesz az alatt, hogy ami nincs elrontva ne akarjam megjavítani?

2015. dec. 14. 07:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem utálod a zöldséget, hanem nem ismered a zöldséget.. Ha ennyi pénzed van, hogy kg számra ennéd a marha húst, akkor arra is van, hogy kísérletezz a zöldségekkel... Amúgy sok olyan ember szájából hallottam már ezt a kijelentést, aki nem utasít vissza egy gyroszt... Márpedig a gyrosz totálisan tele van zöldséggel, csak finoman van elkészítve, nem pedig egy párolt brokkoli kategória... A ketogénról meg majd kifejtem a véleményem, ha nem áll mellettem a főnököm :D
2015. dec. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

No ez a ketózis...

Akkor vagy ketózisban, ha a véredben felszaporodnak a ketonocskák, ez akkor történik meg, ha a ch raktáraid kiürülnek és a gyomrod felől nem kapsz már ch utánpótlást. Ekkor a vérculrod csökkenne, de ezt a szervezet nem hagyhatja, ezért aztán elkezd zsírt bontani a máj, zsírból szépen gyárt glükózt és ketonokat és máris ketózisban vagy. De ehhez nem kell külön "ketogén diétát" követni, ehhez az kell, hogy kcal-mínuszban sokat mozogj, pl hosszú aerob edzés közben, egy jól összerakott étrendnél edzés végére biztosan tele lesz a szervezeted ketonocskákkal és az a híres tesztcsík is elszineződik... Külön ketogén diétával semmi plusz eredményt nem érsz el, a lényeg akkor is a kcal mínusz ugyan úgy, csak éppen folyamatosan dolgoztatod a májadat.

2015. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Osztom paraszt véleményét a ketogén diétáról.
2015. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kár, mert nem kellene osztani a véleményét.


Amúgy CKD nem rossz dolog, de egy átlagember nem edz eleget ahhoz, hogy legyen értelme. SKD-val is könnyen lehet fogyni és izmosodni is, nincs szükség az extra szénhidrátra.

2015. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Beszélj olyan nyelven amit nem csak te ismersz :)
2015. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!