Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » PRK-s szemműtét előtt tilos a...

PRK-s szemműtét előtt tilos a fehérje?

Figyelt kérdés
Szóval egy hónap múlva szemműtétem lesz és a doki eltiltott a fehérjétől előtte és utána is egy hónapig, plusz aminosavaktól, mindentől, kivéve a multivitamint. Na most rákérdeztem és elvileg azért, mert enyhén víz elvonó hatásúak és hátráltatnák a szemem felépülését. Bár nem sok értelmét látom ennek az egésznek, ennyi erővel enni se szabad mert az is vízelvonó és ha edzem akkor fejlődésben befolyásol, mindenesetre én nem kísérleteznék. Valakinek van ebben tapasztalata?
2015. dec. 22. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Csütörtökön csinálták mindkét szemem. Nyilvánvalóan semmi köze a tápláléknak a szem gyógyulásához, csak azért pofázik hogy fontosnak érezze magát. Az enyém semmi ilyesmit nem mondott, és már napok óta látok vele.(munka, edzés megy már 2 napja)
2015. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és a tápkieg is megy mindig akkor? és semmi gond? neked is PRK volt?
2015. dec. 23. 00:17
 3/5 A kérdező kommentje:
hol műtetted melyik klinikán? ki volt a doki? bocs a ok kérdésért, csak elég fontos ez. :)
2015. dec. 23. 00:18
 4/5 anonim válasza:
Nekem azt mondták, hogy PRK-s műtét után fél évig nem szedhetek fehérjeport, mivel segítené a szem felépülését.
2016. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, hogy kalcium és fehérje ne legyen fél évig. Én nem szedtem semmilyen tápkieget inkább, a nélkül is lehet élni és edzeni is. Elvileg a fehérje is segítheti a szem gyógyulását, de ebben az esetben a gyógyulás alatt azt kell érteni, hogy a javítósejtek visszaállítják az eredeti dioptia-értékeket, ezt meg ugye nem akarjuk.
2016. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!