Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan igazodjak ki az edzőter...

Hogyan igazodjak ki az edzőteremben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, sikerült 25 kg-ot fogynom.Így a 173 centimhez 64 kg vagyok.Úgy érzem, most már nem megfelelő/elegendő a spinning, futás stb..Szeretnék formásodni, izmosodni, amihez edzőterembe szeretnék járni, már ki is néztem egy megfelelőt(de azért ajánlhattok Budapesten).

A gond ott van, hogy kicsit félek..voltam már ilyen helyen, de sajnos nem tudom, hogyan kell helyesen kivitelezni a dolgokat, nem ismerem a gépeket, nem tudom, melyik izomcsoportomat hogyan, mikor dolgozzam meg.Csak tényleg nagyon alapszinten, azt is kb videókból.Szerintem nagyon elveszve érezném magam, de nem tehetem meg, hogy személyi edzőm legyen.

Az étkezéssel úgy érzem, annyi probléma nincsen, de van mit tanulnom még azon a téren is.

Kiegészítőnek multivitamint szedek, meg fehérjeturmixot iszom edzés után, szóval ezért is nagyon amatőrnek érzem magam, mert ezekhez viszont nem értek kellően, pedig szerintem ezek még fontosak lennének.

Ti hogyan kezdtétek?Nem volt nagyon rossz odamenni egy új közegbe, ahol gyakorlatilag semmit nem ismertetek?Én ettől félek, de mindenképp menni szeretnék..



2015. dec. 27. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:

keresel egy személyi edzőt (minden teremben tudnak ajánlani 2-3 embert), és fizetsz neki az első pár alkalomért, hogy mutassa meg a gyakorlatokat, segítsen összerakni egy alap edzéstervet.


vagy neten olvasgatsz, van fent rengeteg leírás, terv, videó, csak rajtad múlik, hogy mit sikerül kibányásznod a rengeteg infóból

2015. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Éppen ezt csinálom most, keresgetek edzésterveket és próbálom kisakkozni, hogy nekem melyik lenne a megfelelő.

Azonban tényleg félek attól, hogy teljesen hülyét csinálok magamból.. :(

2015. dec. 27. 20:45
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom, ez nem társkereső, nem is áll szándékomban ilyesmi, mert párom van :)

De tényleg jó lenne egy hozzáértővel beszélni néhány dologról!

2015. dec. 27. 20:49
 4/10 Glacierous ***** válasza:
Nem fog senki hülyének nézni.Ha valamit rosszul csinálsz,általában segítenek.Nálunk nincs is személyi edző,szinte mindent leírásokból és videókból tanultam meg.De a sporttársak is segítettek,ha látták,hogy valamit nem jól csináltam.
2015. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Cortez70 ***** válasza:
Megkérdezel egy profibbat és segíteni fog. No para. Vagy ha van ott teremedző, akkor kérd a segítségét.
2015. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És szerintetek érdemes étrendet kérni szakembertől?

Én mintaétrendet követek, ami szerintem megfelelő lesz, de ha fizetek az étrend összeállításért, mennyivel lenne hatékonyabb?

2015. dec. 27. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez segít lelkiekben:

https://www.youtube.com/watch?v=mhPCAuJCM44

De te nem ezekkel fogod kezdeni.

Combgépnél, ha tolod a súlyt, ne lábujjheggyel, hanem sarokkal, amúgy ne terheld a gerinced súlyokkal, és használj kézi súlyzót, jobb mint a rúd.


Szerintem fölösleges a kajára odafigyelni, amíg nem versenyszerűen csinálod.

Kezdőként mindenféle képpen kicsi súllyal, tehát kicsi súllyal, hogy begyakorold plusz bemelegítés

2015. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a street workout nak is utánanézhetsz, jobban kell trükközni, hogy megfelelő legyen a terhelés, nem lehet kg onként állítani az ellenállást.
2015. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Megnéztem a videót, hasznos volt :) Remélem nem én leszek majd, aki miatt csinálnak még egy ilyet, hogy nem úgy kell :P
2015. dec. 27. 22:47
 10/10 *Glissade* ***** válasza:
A videóban, az ott hátul a labdán, mit csinál??????
2015. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!