Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális súly, amit egy nő emelget edzőteremben?

Figyelt kérdés

És itt most főként a férfiakhoz szólók.

Igen persze egyénfüggő, meg nem az a lényeg, meg stb.

De gondolom fejben mindenkinek van egy súlyhatár, amit ha a teremben egy vékony nő emelget nem azt mondjátok, hogy barbibaba a két kilókkal' hanem hogy ez igen.


2016. jan. 3. 10:14
 1/9 A#szilard ***** válasza:
Nincs ilyen :)
2016. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig abszolúte egyén- és gyakorlatfüggő. Na meg eleve kétfélét kérdezel: az ideális azt jelenti, hogy pont jó, tehát se kevés, se sok, hanem az edzésmódszerhez legjobban illő súly. Az "ez igen" alatt meg gondolom azt érted, amire már azt mondjuk, hogy erős.
2016. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Cortez70 ***** válasza:

Mindenkinek annyival kell végezni a gyakorlatokat, amennyivel az az adott gyakorlat 8-15 ismétlés között megy szabályosan. Tehát amivel már tudnál egy sorozaton belül 20-30-at nyomni az kevés súly, azzal nem fogsz izmosodni.

Ez gyakorlatonként ugye más súlyt jelent, hiszen guggolni egy nő is tud akár 40-50 kilóval is, de bicepszezni lehet, hogy elég neki 5 kg. Remélem vágod már, hogy nem mindenhez ugyanakkora súly kell.

2016. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, nem mindegy a gyakorlat, a cél, az edzésmúlt, testtömeg...
2016. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyedül a guggolás az, ahol megnézem, hogy egy lány mennyivel csinálja, azt is kíváncsiságképp. Egy 60 kilós guggolás már elég szép. :)
2016. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
Nőknél az már onnantól jó, ha a saját testsúlya körüli súllyal tud guggolni.
2016. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Edzeni szokás a teremben, nem emelgetni.
2016. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán hiszem, hogy van ilyen.

Egyrészt azért, mert lehet Jolánnak és Magdolnának más-más céljaik vannak, lehet Jolán olyan lábakat szeretne, amivel rá tudja rúgni az ajtót az ex-pasijára, Magdolna viszont egy olyan feszes és vékony testet szeretne, hogy mindenki megcsodálja. Magdolna soha nem fog 100 kilókba guggolni, ennek ellenére nem fogok elsétálni mellette, hogy 20-40-nel szériázik, mert mellette olyan teste van, hogy már csak azért öt évet kapnék, ahogy ránézek.


Másrészt pedig azért, mert bárki, aki elmegy a terembe és tesz azért, hogy változzon, és ez látszik is rajta, már önmagában megérdemli, hogy azt mondjam rá magamban: na ez már valami!

2016. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan nő vagyok, de ez nagyon egyénfüggő. Egyrészt mert sokan vannak olyanok, hogy nagy súlyokkal végeznek bizonyos gyakorlatokat, de helytelenül. Úgyhogy ennek vagy hosszabb, vagy rövidebb távon, de rosszabb esetben az a végeredménye, hogy csak árt az saját ízületeinek, avagy nem a megfelelő izomcsoportot mozgatja, ha éppen mozgat valamit. (Ezt csak azalapján mondom, amiket eddig én láttam.)


A másik dolog, hogy valakinek a lába "erősebb", azaz oda nagyobb súlyokkal tud edzeni, valakinek a felsőteste.. ez teljesen egyénfüggő. Egyébként meg nem nagyon szokták szerintem figyelni mások, hogy ki mekkora súllyal dolgozik, vagy ha mégis, nem gondolnak rólad rosszat, ha épp kevesebb súllyal csinálsz valamit, sőt. Inkább kevesebb súllyal csináld, de helyesen, mint sokkal de helytelenül. Szerintem.

Még annyit hozzátennék, hogy idővel úgyis mindegyik gyakorlatnál emeled a súlyokat, mert egy idő után érzed, hogy többre vágysz, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. :)


23N

2016. febr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!