Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik a feherje bomlastermekei,...

Mik a feherje bomlastermekei, es milyen hatasuk van az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

Egyrol tudok,a karbamidrol,ami a vizelettel urul,napi nagyjabol ~25g,de a szervezetre kifejtett hatasarol semmit se tudok.

Minden valaszt ertekelek.elore is koszonom a valaszokat.



2016. jan. 7. 11:05
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Ez elég összetett dolog, általánosan elmondható, hogy az amino-csoportból ammónia, majd urea lesz, a szénlánc pedig valamilyen formában a citrát-ciklusba kerül. Lehet belőlük cukor, zsírsav, nukleotid, akár nitrogénmonoxid is, kreatinin (ez is a vizeletbe kerül); a triptofán pl a szerotoninszintézisben fontos stb. Esetleg nézz bele egy orvosi biokémia könyvbe, ott minden le van írva részletesen. Az ureának nincs különösebb szerepe a szervezetre, ezért is ürül ki, maximum az átalakulásához szükséges enzimek nem megfelelő működése okozhat gondot, mivel ezáltal megnő a vérben az ammónia koncentrációja, egyébként nitrogénműtrágyákba szoktak karbamidod rakni.
2016. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.Koszi a valaszt.Bar orulnek,ha valaki tudna itni ezt azt,kb ilyen formaban:

Anyag:errendszer karositas

Stb.

2016. jan. 7. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Huh, ez nem egy ilyen kérdésben leírható, egyrészt szerintem ezer féle anyag, ezt egy orvos specialista sem tudná megmondani pontosan, utána lehet nézni maximum.
2016. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
A végterméke a karbamid, a többi átalakul valami más anyaggá, amit a szervezet felhasznál - ha egészséges. Ha nem egészséges, akkor esetleg az anyag felhalmozódik, és akkor tud károkat okozni. 20 féle aminosav van, mindegyik másféleképpen bomlik le, nagyon komplex és hosszadalmas dolog lenne mindent leírni, ráadásul szerintem profi biokémikuson kívül nem sok mindenki tudná fejből ezeket, hiszen az anyagcsere folyamatok összefüggnek egymással. Ádám Veronikának az Orvosi biokémia könyve elég jó könyv, érthető, vannak benne hiánybetegségekről, illetve enzimdefektekről is részek, egy könyvtárban esetleg keresd meg, és olvasgasd.
2016. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!