Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » ICF edzésterv jó lehet?

ICF edzésterv jó lehet?

Figyelt kérdés

fájós gyakorlatokat kivettem belőle, most így néz ki.


[link]


NEm tudom hogy megfelelő lesz-e, szerintetek meddig kövessem ezt a tervet, és hogy növeljem a súlyt/ismétlsészámot?


Bent over row

Dead lift

Barbell shrung


számomra ismeretlen gyakorlatok, tudtok adni tanácsokat hogy tudom kivitelezni ezeket szabályosan, mire kell odafigyelnem?



2016. jan. 9. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Evezes

Felhuzas

Vallvonogatas


Ha beutod googleba de akar angolul is biztos talalsz videot arrol, hogy hogyan kell vegezni oket.

2016. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne vegyél ki gyakorlatokat.
2016. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először azt írod fájós, utánna meg, hogy ismeretlen. Most akkor melyik? A vállvonogatásban el nem tudom képzelni mi fáj. A döntött törzsű evezés helyett esetleg berakhatsz t-rudas evezést, bár ha helyesen kivitelezed és a tartásod/mobilitásod is rendbe rakod az sem fáj. A felhúzást nem fogod csak úgy pótolni. Nehéz gyakorlat, nehéz szabályosan végezni, alá írom, viszont az egyik legjobb.
2016. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Glacierous ***** válasza:
Jó edzésterv.
2016. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik gyakorlatot beütöd a google-ba találsz segítséget a végrehajtáshoz.

Ajánlom neked youtubeon omarisuf, és alan thrall csatornáját. Ők ketten azért jók, mert a gyakorlatoknál mobilitásról is beszélnek. A helyes kivitelezéshez gyakran túl kötöttek az izmok, ezért nyújtásra van szükség a megfelelő mobilitáshoz.


Az edzéstervből pedig NE vegyél ki gyakorlatot, nem véletlenül van így kitalálva. Milyen gyakorlatok fájnak?


Súlyt edzésről edzésre próbálj növelni, ha ez nem megy akkor hetente. Mindig a minimummal emelj ami lehetséges (1,25 kg általában oldalanként pl guggolásnál)

2016. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyon hazsnos volt mindegyik. Nyilván az ismeretlenek fájnak, mert azt nem tudom helyesen kivitelezni, ninc saki segítsen/ellenőrizze stb. és elég az az egy nap pihenő mert eddig osztottat csináltam és minden izo meg yhétig pihent (3napos edzésterv)


nekem nem szálkásítő program kéne hanem erő/tömeg,méret növelő nagyon magas vagyok és baromi vékony és pálcika minden. Igaz már kezd szép lenn ia forma nagyon, főleg ha befeszítek, de attól még pálca.

2016. jan. 9. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Alan thrall videóit nézd meg.


Fogd a telódat, állítsd be valaminek nekitámasztva hogy felvedd videóra ahogy csinálod a gyakorlatot, vetkőzz gatyára (már ha otthon csinálod. ha teremben, akkor válassz olyan edzőruhát ami nem bő, és nem fed el mindent). Vedd fel ahogy csinálod, nézd vissza, korrigálj.


Legfontosabb dolgok:

-izületek helye, mozgása. könyököd, térded, csukló, váll csípő, stb.

-a rúd útja ahogy mozgatod

-testtartás, hát vonala


Vedd fel oldalról, és elölről is. Ha kell kérj meg valakit hogy vegye fel ahogy csinálod. Az első 5öt oldalról, utána elölről. Mond el neki nyugodtan hogy nem menőzni kell FB-re hanem magadat ellenörzöd.


Ha megnézed a videókat a csávótól, és magadról, akkor tudnod kell hol kell, és min kell javíts.

2016. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt:

amikor a technikádon próbálsz javítani, vegyél vissza a súlyokból, hogy minden idegszáladdal arra tudj koncentrálni. Ha 2-3x begyakoroltad magasabb ismétlésszámmal 15-20, akkor szépen adagold rá a súlyt apránként, amíg el nem éred a munkasorozatod szintjét 2-3 lépcsőben akár.


Amikor meg veszed fel videóra hogy csinálod, akkor a rendes munkasorozatoddal emelj (így látod meg hogy mi a hibás)


Amikor technikán dolgozol ne az edzésterv legyen a legfontosabb, nem baj ha abban a gyakorlatban nem annyit, és nem úgy dolgozol. Lényeg hogy kiiktasd a berögzült rossz sémát, és a helyes kerüljön a helyére.


Ajánlott minden edzés előtt újranézni az alan thrall aktuális videóját, jegyzetelni hogy mire figyelj, és azt vidd magaddal. Legyen folyamatosan tudatodban hogy mik a kulcspontok a megfelelő kivitelezéshez.


Jah, és ha hasznos egy válasz nyomj egy zöld kezet. köszi

2016. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!