Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tabata futás vagy interval...

Tabata futás vagy interval futás? Melyik a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

Tabata futásnál: 20 másodperc sprint, 10 másodperc állás. Ezt 20 percig.

Interval futásnál: 30 másodperc sprint, 1 perc kocogás/gyors séta. Szintén 20 percig.

Mindkét gyakorlat előtt persze 10 perc bemelegítés kb. és utána nyújtás.

Melyik a hatékonyabb zsírégetés szempontjából? Interval futást csináltam eddig, mert az jó zsírégető és kevesebb izmot veszítek, mint a monoton kardió futásnál. Most a tabata-t ajánlották, de még nem sokat hallottam róla. Vélemények?


2016. jan. 9. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el simán futni és lőj be 3000 métert elsőnek. Ha ez meg van, akkor lehet ilyen intervallumokkal edzeni, sprint-séta vagy sprint-kocogás szakaszokban.
2016. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tabata-t nem próbáltam, így nem tudom véleményezni, de sokan dicsérik. Az intervall bejön, szoktam tömegelésnél főleg.
2016. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! első félreértett valamit. Nem most kezdem :) csak eddig interval futást végeztem mindig és most ajánlották a tabatát.
2016. jan. 10. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!