Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az alábbi gyakorlatokból mi...

Az alábbi gyakorlatokból mi lenne a megfelelő ismétlésszám, ha fokozatosan növelni akarom a súlyt is?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom: nő vagyok és nem akarok izomkolosszus lenni, pusztán formásodni, szálkásan, tónusosan izmos lenni. A felsőtest edzésem úgy gondolom rendben van, viszont a comb-popsi-has edzést nem érzem elég hatékonynak és nem tudom, hogy kell-e még az ismétlésszámokat növelni, vagy inkább a súlyt növeljem? Ezeket csinálom:


Szűk guggolás 80 db (4*20)

Kitörés váltott lábbal 30/láb (3*10/láb)

Csípőemelés hanyattfekve (posira) 60 db (súly a medencémen)

Páros lábemelés hanyattfekve (hasra) 60 db (3*20)

Hasprés 120 db (4*30)


Szóval a kérdés hogy szerintetek kellene még az ismétlésszámokat növelni vagy azok rendben vannak és már csak a súlyok növelésére törekedjek? Van-e esetleg még olyan gyakorlat amit feltétlenül hozzátennétek?


(Kérlek ne irjátok hogy menjek edzőterembe mert munka és két pici gyerek mellett ezért is hajnali 4.30kor kell felkelnem hogy le tudjam nyomni mielőtt dolgozni megyek)


2016. jan. 19. 07:01
 1/6 Cortez70 ***** válasza:
Jó az ismétlésszám, súlyt növelj. Amúgy minden nő írja feleslegesen, hogy nem akar izomkolosszus lenni. Nem is tudnàl ha akarnàl sem. Mèg egy fèrfi sem lesz nagyon izmos naturàlban nem hogy egy nő aki huszadannyi tesztoszteront termel. Szóval ettől nem kell tartani. ;)
2016. jan. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, azok a nők akik izmosak, általában elég nagy mennyiségű gyógyszert szednek be, nem leszel csak úgy túl izmos, egyik napról a másikra meg gyógyszerrel sem.
2016. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megállni, pedig leírták már. Nem láttál még itt kérdéseket, hogy mit lehet kihozni naturálban fiatal férfiként, mi? Még ők sem tudnak izomkolosszusok lenni, ha mindent megtesznek sem, sőt, igencsak távol esnek attól, hogy annak nevezzük őket.

Nőként inkább ellentétes problémák lehetnek, nem az, hogy túl izmos leszel (én előre megmondom - mivel nemrég kezdtem csak -, hogy nem fogok tiltakozni, ami izom képes rám feljönni, jöjjön, nincs határ :D max. combnál nem vagyok benne biztos, de extrém szálkás test nélkül egy női naturál comb bizonyára még nem sok az ízlésemnek), de az sem úgy megy, hogy lenyomod a szokásos edzésedet és másnap duzzadó izmokra ébredsz. Elég lesz akkor félned, ha látod, hogy csak nősz és nősz és nősz, lassan, de folyamatosan... De akkor sem kell megállnod, bekerülhetsz a Guiness Rekordok Könyvébe és jól kereshetsz interjúkkal, mint valami genetikai csoda. Vagy valami ilyesmi.

De ebben nem hiszek, mivel ez bizonyára erősen ellentétben van bizonyos természeti törvényekkel. Az emberi test korlátait nem lehet nagy ívben átlépni extra szerencsés genetikával sem.

Sosem leszel túl izmos.

2016. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ķöszi :)
2016. jan. 19. 15:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ezzel én is tisztában vagyok, csak azért irtam oda ezt, mert sokszor tapasztalom itt az oldalon, hogy ha valaki olyan jellegű kérdést tesz fel, ami otthoni edzéssel kapcsolatos, azt mindjárt lehurrogják, hogy ez semmi, minimum 400 kilot kell teremben fekve nyomni és akkor az még csak a bemelegités volt, meg hasonlók. Én is tudom hogy ettől nem leszek testépitő világbajnok csak tisztázni akartam hogy nem is ez a célom, hogy ne legyek lehurrogva hogy ez semmi amit csinálok :) amúgy köszönöm a válaszokat! Célom egy egészséges jó kondiban lévő test, ami vonzó az "uramnak" és példamutató a gyerekeknek! :)
2016. jan. 19. 15:32
 6/6 Cortez70 ***** válasza:
De mi pont ettől vagyunk sokszor kibukva, hogy odaírják a nők, hogy nem akarnak marhaizmosak lenni. Mintha attól függne, hogy akarna-e. :) És egyébként sem szoktunk nőket lehurrogni, hogy nem edz 400 kilókkal. :) Na mindegy, no offense, jó edzést.:)
2016. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!