Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudom csinálni a diétát,...

Nem tudom csinálni a diétát, csak sok szénhidrátot eszek, és igyekszem a fehérjével, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Most volt január 17.-én 5 hónapja, hogy edzek, testépítő módjára. Haladni haladok, minden szép és jó. Annyi az egész, hogy cukorbeteg vagyok, lisztérzékeny, és csak rizstejet ihatok. A diéta emiatt nem tudom hogy működik. A fehérjét karácsony óta iszom, de csak heti 3x, az edzések után. Szerintetek többször kéne edzenem, mint heti 3? Előre is köszönöm a tanácsokat:)

2016. jan. 19. 23:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, március elsején leszek 16, 168 cm magas, 60 kg, 12%os testzsír tömeg.
2016. jan. 19. 23:19
 2/14 anonim ***** válasza:
Mivan? Azért nem tudod, hogy a diéta működhet e mert csak rizs tejet ihatsz? Nem tudlak követni kishaver.
2016. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. Nem kell glutént vagy laktózt enned.

Megfelelő fehérjebevitel, megfelelő kalóriabevitel az alap, a szénhidrátnak sem kell egy bizonyos szint fölött lenni (akinek muszáj nagyon alacsonyra mennie, az maximum kicsit nehezebben fejlődik, de a cukorbetegek is ritkán esznek nagyon kevés szénhidrátot, ami lehet, hogy nem olyan jó, de ezt hagyjuk).

2016. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a kérdés maga az, hogy mindenhol mondják, hogy nem leszel ilyen ó olyan jó, ha nincs diéta, de így a cukor mellett mégis mit kéne tennem, ha megvan szabva a szénhidrát? Vagy csak egyek sokat, meg fehérjézzek a növekedésért?
2016. jan. 19. 23:35
 5/14 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem egyenlő a cukorral!

Minden cukor szénhidrát, de nem minden szánhidrát cukor, érted?


NE EGYÉL CUKROT!!!

2016. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a szénhidrátkereted, egyél helyette zsírt, a kalória az igazán fontos. Valamennyi szénhidrát kvázi kell a testépítésben, de annyit ehetsz is... Mivel cukros vagy, nyilván a gyors ch-t hanyagold. Mi ezzel a gond?
2016. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát...

- Húst ehetsz, CH tartalma nincs, fehérje igen

- Tojást szintén, ugyanaz igaz rá, mint a húsra

- Cukorbetegeknek ugyanúgy nem ajánlott a magas glikémiás indexű ételek fogyasztása


A testépítők és a cukorbetegek diétája majdnem ugyanaz, csak a CH mennyiségében van eltérés. Értelemszerűen te azzal nem tudsz játszadozni.

A tej meg... A testépítők étrendjének nem képezi szerves részét. Van, aki egyáltalán nem iszik tejet. Fehérje meg nemcsak tejsavó alapú van. Van tojás alapú, meg ha jól tudom olyan is, amit marhahúsból vonnak ki.

De ez sem létkérdés. Csak bizonyos testsúly fölött egyszerűbb reggelihez, és edzés után beiktatni, mert van az a fehérje mennyiség, amit már költséges kajával bevinni.

2016. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi olyan bonyolult? Mondjuk napi 250 gramm a szénhidrátkereted, az beviszed minőségi forrásokból(edzés után egy nagyobb mennyiséget gyors inzulinnal) A többi kalóriát meg fedezed fehérjéből és jó minőségű zsírokból.
2016. jan. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mit írt elő az orvosod, de tudok segíteni ha megkérsz.
2016. jan. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Diétázni pont tudsz, akkor alacsony a szénhidrát. Cukorbetegek, ha tömegetnövelnek, a zsírt emelik általában, és a fehérjét, az is hibátlan megoldás. Tejet meg én sem iszom évek óta, minek? Turmixot vízzel iszunk.
2016. jan. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!