Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudtok edzőtárs nélkül...

Hogyan tudtok edzőtárs nélkül rendesen edzeni?

Figyelt kérdés

Nekem ez nem megy. Nem tudok rendes súlyokkal fekvenyomni, nem tudok annyit guggolni, mintha ott állna mögöttem valaki. Ilyenkor meggondolom azt az utolsó egy-két ismétlést.

S akkor még nem beszéltünk arról, hogy vállból nyomásnál felrúgni sem tudom a súlyt a kezdő pozícióba, ha nem segít rá valaki. Ugyanakkor azzal a súllyal, ha felsegítek az első ismétlést, utána szériázom.

Konkrétan ez a három gyakorlat, amit egyedül lehetetlen: Fekvenyomás, guggolás, vállból nyomás.

Az alapok.


Ajánlották, hogy nyomjak fekve keretben. Persze, kellemes, amikor nyomás előtt még csuklóból kell csavargatni azt a pár kilót :D


2016. jan. 31. 19:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hogyan oldjátok ezt meg?
2016. jan. 31. 19:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Elég gond, hogy ennyire függsz másoktól.
2016. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Edzőtárssal beleguggolsz 200-ba 10-et. Nélküle meg jó esetben 5-6-ot vagy 180-ba 10-et. Magyarul,ha nincs edzőtárs, akkor pinalegyezés van, mert nem tudsz normális fájdalmat, progressziót biztosítani edzésről edzésre.


Ennek így csak fitneszezés a vége.

2016. jan. 31. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerezz edzőtársat. Ha ilyen gondok vannak, akkor máshogy nem tudod. Kéregethetnél embereket teremben, de egy idő után kellemetlen lesz.


Én nem járok ilyen súlyoknál, így nincs ilyen problémám.

2016. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy van más megoldás. De köszönöm.


Igazából nem súlyfüggő, nekem fele ekkora súlyoknál is ugyanilyen gondjaim voltak.

2016. jan. 31. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én sem járok még ilyen sulyoknal, egyedül a jo reggelt gyakorlat volt relatíve erős hozzam képest (100 kilóval csinaltam, kb 75 fokig). De ez például elég veszélyes, mert ha osszeszakadsz, akkor a fejedet is a földhöz vágja a súly :D


Nekem nem okoz ez gondot, nem vagyunk egyformák ebben sem.

Ha nem tudod kikapcsolni ezt az idegrendszeri feket akkor tényleg vagy edzotars vagy erokeret. A vállból nyomást mondjuk nem értem.

2016. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mond már el, hogy aki ilyen szinten van, hogy 200kg-mal kell szériában gugolnia, hogy meglegyen a progresszió, az, hogy nem ismer egy rakás embert akivel tudna edzeni? ehez elég komoly edzésmúlt kell. Amúgy én sem tudom ezt átérezni, részint én sem tartok ilyen szinten, másrészt jobb szeretek egyedül edzeni. Sőt legtöbbször kifejezetten irritál ha mással kell edzeni.
2016. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont, hogy egyedül megy jól. Nem szeretem ha vannak körülöttem amúgy sem, mármint edzésre értve. Amikor itthon edzettem sose ment normálisan, mert nem bírtam, hogy bicepszezek és lövik közbe a poénokat meg megy a TV. Valahogy nem tudok így koncentrálni. Egy edzőtárssal is az lenne a vége, hogy elkezdene dumálni vagy mi. Amikor meg a súly alatt vagyok, akkor csend kell. Nem mondom, hogy nem jó a segítség, de ennyire ragaszkodni ahhoz, hogy biztassanak vagy, hogy alányúljon a rúdnak az utolsónál szerintem nem hasznos. Egy versenyen se segítenek, kivéve ha közel vagy a balesethez.
2016. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha meg tudom, hogy x súly a fejemre esik, akkor nem megyek alá, hanem szólok valakinek, hogy jöjjön már oda, nehogy gond legyen az utolsónál.
2016. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1. a smith gép az nem keret. nem kell a keretben semit sem forgatgatni...


2. ha nem tudod felrúgni a súlyt, meg megindítani, akkor túl nagy. Azér tudsz vele edzeni, mert a mozgástartományt rövidíted.


3. ha nem tudsz felállni, kinyomni, akkor le kell tenni a súlyt. úgy vannak kitaláva, ha nem vagy balf4sz, simán ki lehet alóla ugrani, vagy le lehet tenni. hangos, kicsit ciki, de ez van.

2016. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!