Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fekvo tamaszt kel...

Mennyi fekvo tamaszt kel naponta meg csinalnom, hogy izmosodjon a karom?

Figyelt kérdés
Ne mondja senki hogy fekvo tol nem lesz izmos. Mert mas tudot vele izmot novelni

2016. febr. 5. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fekvő egy jó erőnléti gyakorlat, de izmos külsőd tényleg nem ettől lesz. Ha sok fekvőt csinálsz, az állóképességed növekszik, és a mellizmod is erősödik, de nagy növekedésre (pláne a karban!) ne számíts.
2016. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez mondjuk engem is érdekelne.:D
2016. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
első és minimum hány kilós súlyzónak kéne lennie pl otthon hogy azért lássak is valamilyen kisebb nagyobb fejlődést? kondiba nem igazán szeretnék járni. faluban lakok és hát a környékbeli kondikban sajnos pont nem olyanok járnak akikkel egy légtérben szeretnék lenni.
2016. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok: nem tudom, milyen az edzésmúltad. Ha teljesen kezdő vagy, azt mondom, hogy 2 db 5-5 kg-s kézisúlyzóval már el lehet kezdeni valamit csinálni. De ezt neked magadnak kell érezned, lehet, hogy elsőre még kevésnek is érzed ezt. Ha meg kis súllyal csinálsz sok ismétlést, akkor megint ott vagyunk, mint a fekvőnél, hogy állóképességi edzést tartasz.

Próbáld kitapasztalni, milyen súly való neked. Az a jó, ha egyszerre 12-15-nél nem tudsz többet megcsinálni egy gyakorlatból.

Én pl. szintén vidéken azt csináltam, hogy megpakoltam tűzifával két vödröt (lemértem, milyen nehezek), aztán azzal próbálkoztam. De mondom, a vödör nem helyettesíti a súlyzót, főleg, hogy sokkal nagyobb és kényelmetlenebb! Ez akkor lehet jó, ha nem akarsz beruházni egyből súlyzókészletre, főleg, ha rájössz, hogy túl kicsit / túl nagyot vettél :)

2016. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Titusztitusz ***** válasza:
Nem a szám a fontos, és a lényeges dolog, hanem az, hogy FOKOZATOSAN, hétröl-hétre növeld a terhelést...Ha pl. még kezdő vagy a témában, úgy akkor már napi 20-30 fekvőtámasztol is látványosan izmosodni fog a karod, de ha már gyakorlott fekvőtámaszoló vagy, akkor előfordulhat az is, hogy napi 200-tol sem fogol már tovább izmosodni...A lényeg ott van mindig, hogy NE HAGYD AZT, hogy a szervezeted megszokjon egy állandó szériaszámot...Mindegy az, hogy mennyi fekvőtámaszt csinálsz egy nap, a lényeg az, hogy hétröl-hétre-hónaprol-hónapra mindig növeld fokozatosan az ismétlésszámot...
2016. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tecsóba 10ezer 2x9kg két kézi súlyzó, utána elég tárcsát venni, és a lényege pont, hogy tudod váltani a súlyt mert minden gyakorlathoz más kell, és úgy a jó, ha növeled apránként a súlyt
2016. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jézus, aki a sima fekvőbe hisz nézzen már utána:

fegyencedzés, street workout, trx

2016. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés, fekvőtől soha nem lesz izmos karod, mert a bicepszet pl nem terheli.
2016. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Cortez70 ***** válasza:
Soha nem leszel izomállat sima fekvőtől. Nézz utána a fegyencedzésnek és egészítsd ki súlyzóssal is.
2016. febr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a fekvőt állóképesség növelésre használják nem izom építésre ! én úgy csináltam 4x12x4 de olvasd el a fegyencedzést
2016. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!