Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha kétkezes bicepszet 25...

Ha kétkezes bicepszet 25 kilóval végzem és 20 ismétlés megy vele maximum, akkor mennyi lehet az egy ismétléses értékem ebben a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én 40-re tippelem. De ez nagyon változó tud lenni.

2016. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Meg fogom egyébként próbálni, de várok a következő edzésnapig. Tavaly ilyenkor 30-ba ment egy, de nagyon nehezen.
2016. febr. 9. 15:26
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként Gömb tőled vettem a példát, mert írtad itt régen, hogy szoktál magas ismétlésekkel edzeni. Egyébként kíváncsiságból csak felpakoltam itthon a rudamat 30 kilóra és játszva megemelem, semmi erőlködés, pedig piszkosul el voltam akadva a bicepszezéssel, 27,5 kilóval kínlódtam régen, most megint bicepszezek esténként magas ismétléssel, visszavettem a súlyból és megy a 30 simán. Járok terembe is, ott is sokat fejlődtem magamhoz képest a súlyokban mióta járok, szerintem az is számít, hogy nagyobb súllyal húzok fel meg 2x annyival hátazok, mint egy éve. Most fekve vagyok gyenge. De majd akkor trükközöm egy kicsit. Ja és köszi, hogy annak idején leírtad ezt egy kérdésnél. :)
2016. febr. 9. 15:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem kell megpróbálni, bicepsznél semmi értelme az egy ismétléses maxnak, mert úgyis belecsalsz.

[link]

2016. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez most valami új láz itt, hogy bicepsz gyakorlatoknál akar mindenki maxokat emelgetni, mintha felhúzás lenne, vagy gugolás. Szíve joga bárkinek de szerintem ez elég röhejes.
2016. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nincs mit. Igen szoktam, sőt az utóbbi időben csak így edzek (60% alatti súllyal), és idén nem is tervezek másképp edzeni, meglátjuk hogy mire jutok vele. Most mondjuk gyenge vagyok, mert szűk a keret, de ahhoz képest hogy 65 kilóval húzok fel, egy 130-140 kg így is megy. Meg is nézem mindjárt.

Fekvenyomasnal nekem is nehezen érik be a magas ismétlés, bár az eddigi legjobbat, 100 kg-ot így értem el (65 kg-ba nyomtam 17-et). Ott egy kicsit érdemes nagyobb súlyt használni (de még 70% alatt ebben az esetben), vagy pedig nagyon meg kell erőltetni a végét. Tehát ha a 20. ismétlés majd' rád szakad, akkor nyomj bele még 10-et :D

2016. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Saxx: Az a kalkulátor nem jó. Nem lehet beírni tíz feletti ismétlést, már néztem.


Monty: Csak kíváncsi voltam, nem tehetek róla, hogy volt ma még egy ilyen kérdés.


Gömb: Megfogadom a tanácsot és gratulálok az eredményeidhez!

Én most fekve egykezessel nyomok, elvileg nehezebb a stabilizáció miatt és 15 ismétlés körül pumpáltam, ezt akarom felvinni még és utána meglépek egy nagyobb súlyt, utána megint 20-30 ismétlés közé megyek és visszatérek a rúdra, megnézem mit tudok. :)

2016. febr. 9. 16:14
 8/14 anonim ***** válasza:

--gömb--


Köszi. Mondjuk én még nem nevezhetem magam erősnek. Majd 250-től.

Megnéztem amúgy, 150 kg viszonylag stabilan följött. Szumo huzasban valószínűleg ment volna a 160 is, de az az igazság hogy azt már nem néztem meg mert egy darabig próbáltam felcibálni a 160-at szeles fogasban de nem ment és kifáradtam :)


Az egykezes valóban nehezebb valamivel, én is szoktam sima nyomás után nyomni két 20 kilossal kiegészítésnek. Ha nagyon erőltetem akkor belemegy 40-50, szaggatottan de még egy sorozatban.

De mostanában nem erőltetem, 15-25-tel megelégszek. A kemény edzéshez kell nekem a fű és a fehérje.

Jó amúgy amit írsz, a 20-30 az pont az a tartomány ami ha tényleg határig megy a vége akkor még masszívan hoz erőt.


Ha egykezesben x kilorol eljutsz mondjuk a duplájára, akkor a rudas nyomás is közel megduplázódik szerintem.

Legfeljebb annyi különbség lesz amennyit az elején az idegrendszeri adaptáció jelent (az egykezesnél).

2016. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Cortez70 ***** válasza:
Mi a fas ez a bicepsz mánia gyerekek? Meg egy ismétlés bicepszben?? Normális??
2016. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Oké Gömb, köszi a választ.


Cortez nyugi. Más is csinál egy ismétléses maxot bicepszbe, erőemelő versenyeken is van bicepsz, például CT Fletcher 120 kilót emelt fel.

https://www.youtube.com/watch?v=Hb9le4PE5r4

Persze izoláció, de azért szerintem ha valaki megnézi, hogy mennyi a max amit felbír emelni az nem bűn. Szerintem itt még elmegy, egy lórúgásnál már szerintem hülyeség nézegetni. Ráadásul a kétkezes bicepszhajlítás az alapgyakorlatnak számít, ha jól tudom.

2016. febr. 9. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!