Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes átváltanom osztott...

Érdemes átváltanom osztott edzésre, vagy maradjak teljes testesnél?

Figyelt kérdés

Alapinfo: hat hete kezdtem terembe járni, eleinte kardió, majd apró súlyok, kb 3-4 hete dolgozok önmagamhoz képest normális súlyokkal, teljes testre. Cél: fogyás (ez már tavaly április óta folyamatban), izmosodás, alakformálás.

Ja igen, a sárga kapszula elolvasva. ;) :D


Elég őrült munkarendem van, emiatt eddig úgy gondoltam, hogy maradok ennél, de kezdem azt hinni, a pihenőnapok miatt jobban járnék osztottal.


Tehát, adottak A és B napok a következő felosztásban: A1, A2, A3, B1, B2, B3, B4, A4, A5, B5, B6, B7


Terembe menni csak B napokon tudok (kivéve, ha B4 szombat, vagy bármelyik nap vasárnapra eszik), A napokon csak otthoni edzés jöhet szóba, ahogy az esetlegesen kimaradó B napokon is.


Tehát a kérdés adott....

Maradjak a teljes testesnél, úgy, hogy heti egy edzés szinte rendszeresen csak otthoni. Vagy pedig váltsak 3 napos osztottra, amikor egymást követő B napokon edzek, az A napokon pihenek?


Ha túl zavaros, sorry. :)


A kérdés csak a súlyzós edzésre vonatkozik, az aerob/kardió nem probléma, tavaly bevált, az összes B napon... :)



#edzés #testépítés #osztott edzés #súlyzós gyakorlatok
2016. febr. 9. 20:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

OK.


Köszi mindent, sokadjára. :)


Azt hiszem, nekilátok gyakorlatokat keresni. :D

2016. febr. 9. 20:49
 12/20 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nincs mit. Jó edzést. ;)
2016. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezt privátban is megbeszélhettétek volna. :)

Jó, jó tudom, nem bántásképp, itt bárki olvashatja és "tanulhat" belőle.

2016. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Cortez70 ***** válasza:
Bárki írhatott volna közben is. Nem volt megtiltva.
2016. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Gabeszka, igazad van, de lassan már kellemetlen, hogy folyton szegény Cortezt zargatom privátban... :D

Meg érdekelt volna több nézőpont is, hát ez az, ami nem jött össze...

2016. febr. 9. 22:37
 16/20 anonim ***** válasza:

Én szívesen olvasgatok ezekről s tényleg logikus a lábnap középre :)

Én még csak az első hetekben járok, de nekem nagyon tetszik a teljes testes edzés, viszont nem tudok terembe járni.

Ha megunom, akkor majd bizonyára én is jövök kérdezni. De akkor is jó tudni, hogy nem ördögtől való az edzésnapokat egymás után tenni, ha arra kényszerül az ember (én nem fogok).

2016. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha erdekel mas velemeny is leirom az enyemet. En meg nem lattam kezdo lanyt osztott edzessel rendesen fejlodni. Egyszer mar irtad, hogy ejszakas utan mentel dolgozni, biztos, hogy nem oldhato meg legalabb egy A napon?
2016. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen, biztos.

Az utolsó éjszakás műszak után megyek másnap (ez a B5), illetve az első éjszakás nap délelőttjén (B4).

12 órás munkarendem van, plusz az utazás. Ha nappalos vagyok, mire hazaérek, elmennék edzeni. Mire kaja, fürdés, ágyba kerülnék, aludnék max 4-5 órát, ami két 12 órás műszak közt nagyon kevés.

Ugyanez éjszakásban: munka után edzés kilőve, csak 10-kor nyit a terem (és nem, nincs másik). Egy órával kellene délután előbb kelnem, így szintén csak olyan 4-5 órát aludnék. És ha munkába indulás előtt le is akarnék tusolni, max egy óra férne bele a terem nyitásától, és ebben benne lenne az oda-vissza öltözködés, bemelegítés, nyújtás is. De ugyanez igaz nappalosban a terem zárása előtt is. :/


De mi a baj nők esetében az osztott edzéssel?

2016. febr. 10. 08:50
 19/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem fogsz erosodni. Ha meg nem erosodsz nem fejlodsz es nagyon hamar stagnalni kezdesz. Tudom, hogy nehez elhinni de hiaba durrantod be 6-8 kis sulyos csigas izolalo gyakorlattal a combod es a feneked, hiaba erzed azt, hogy kemenyen megedzetted nem fog kozelsem ugy fejlodni mint egy rendes guggolastol. Abbol viszont heti egy keves. Minden edzesen nyomni kell, hogy megtanuld es megerosodj. Nem mindegy, hogy egy ev alatt van 52 guggolo edzesed vagy 208. Amit tobbet gyakorolsz az jobban fog menni es az elejen ezen van a hangsuly, hogy tokeletesitsd a format. A sok izolacioval meg magas ismetlessel csak felesleges izomlazat generalsz. Teljes test edzesben meg csak a lenyeg van: alapgyakorlatok nagy sullyal. Ettol leszel eros es ettol fogsz noni. Majd ha lesz egy alap eroszinted akkor mehet tobb gyakorlat tobb szogbol tobb ismetlessel de addig csak elveszed veluk az idot a fontos gyakorlatoktol. Es ez igaz a tobbi izomcsoportra is de lanyokat altalaban comb-fenek szokta legjobban erdekelni.


A te helyzetedre ezt hogyan lehet alkalmazni azt nem tudhatom mert nem en alakitom a napirended.

2016. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a lányokat többnyire a comb-fenék érdekli, engem nem. :D

Nálam a lényeg: egy egészséges női test, egészséges tesztzsírszázalékkal, egészséges izomzattal, jó erőnléti állapottal.

Elég sok mindent hajlandó vagyok érte megtenni, ahogy meg is teszek... de egyet nem: nem vagyok hajlandó 12 órai szellemi (elég stresszes) munka mellett napi 5,5 óránál kevesebbet aludni! Mint korábban kiderült, nálam ez a minimum az alapvető szellemi működésemhez.


A lábnap ha esetleg kevés, akkor azt otthon ki tudom egészíteni "A" napokon súlyzós guggolással, és kitörésekkel. Annyi még belefér az időmbe...

2016. febr. 10. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!