Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes átváltanom osztott...

Érdemes átváltanom osztott edzésre, vagy maradjak teljes testesnél?

Figyelt kérdés

Alapinfo: hat hete kezdtem terembe járni, eleinte kardió, majd apró súlyok, kb 3-4 hete dolgozok önmagamhoz képest normális súlyokkal, teljes testre. Cél: fogyás (ez már tavaly április óta folyamatban), izmosodás, alakformálás.

Ja igen, a sárga kapszula elolvasva. ;) :D


Elég őrült munkarendem van, emiatt eddig úgy gondoltam, hogy maradok ennél, de kezdem azt hinni, a pihenőnapok miatt jobban járnék osztottal.


Tehát, adottak A és B napok a következő felosztásban: A1, A2, A3, B1, B2, B3, B4, A4, A5, B5, B6, B7


Terembe menni csak B napokon tudok (kivéve, ha B4 szombat, vagy bármelyik nap vasárnapra eszik), A napokon csak otthoni edzés jöhet szóba, ahogy az esetlegesen kimaradó B napokon is.


Tehát a kérdés adott....

Maradjak a teljes testesnél, úgy, hogy heti egy edzés szinte rendszeresen csak otthoni. Vagy pedig váltsak 3 napos osztottra, amikor egymást követő B napokon edzek, az A napokon pihenek?


Ha túl zavaros, sorry. :)


A kérdés csak a súlyzós edzésre vonatkozik, az aerob/kardió nem probléma, tavaly bevált, az összes B napon... :)



#edzés #testépítés #osztott edzés #súlyzós gyakorlatok
2016. febr. 9. 20:02
1 2
 1/20 Cortez70 ***** válasza:
100%
Kicsit bonyolultan írtad le, de akkor válts osztottra, ha otthon is tudsz rendesen edzeni minden izomcsoportra.
2016. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Megpróbálom érthetőbben. :D


3 napos váltásban dolgozok. 3 nap nappal, 3 nap pihi, 3 nap éjszaka, 3 nap pihi.


Amikor dolgozok, azokon a napokon nem tudok terembe menni, kivéve amikor az éjszakás ciklust kezdem, aznap délelőtt (itt gond a szombat, ugyanis szombaton délelőtt nincs nyitva a terem, ahogy vasárnap meg egyáltalán nincs).


Otthoni edzés gondolom, nem gond. Teljes test az OK, izomcsoportonként otthoni verziót még nem néztem, mármint hogy több gyakorlat is menjen, de gondolom, amilyen jól el van látva ilyesmivel a net, nem lenne probléma.

2016. febr. 9. 20:14
 3/20 Cortez70 ***** válasza:
100%
Gondolom unod a teljes testest. Válthatsz akkor 2-3 hónapra osztottra és meglátod, hogy így tudod-e végezni, beválik-e. Előre nem tudni a te speciális esetedben.
2016. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Egyébként pont az lenne benne a szép, hogy ha osztott lenne, kevesebbet kellene otthon edzenem.


Teljes testnél ugyebár kellenek a másnaponkénti pihik. Ha heti 3-at akarok (márpedig akarok), akkor ebből egy sok esetben otthoni.


Osztottnál csak akkor kellene otthon edzenem, amikor vasárnapra esik az edzésnap. Úgy gondoltam, három egymás követő napon menne az adott izomcsoportokra, utána 3 nap teljes pihi, így minden izomcsoportra 6 nap pihenő jutna.

2016. febr. 9. 20:20
 5/20 Cortez70 ***** válasza:
Ebben igazad van.
2016. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy unom, kifejezetten élvezem...

Csak otthon valahogy más, a teremnek is megvan a saját feelingje. A héten megveszem új súlyzócskáimat, de otthon akkor sem olyan. :)

2016. febr. 9. 20:22
 7/20 A kérdező kommentje:
Na meg a másik dilemma, hogy ha az osztottnál döntök, akkor hogyan érdemes megosztanom. Már amiatt, hogy ugye az edzésnapok közt nem lenne pihenő, tehát azzal se legyen gond, amikor kapcsolódó izom is részt vesz a munkában....
2016. febr. 9. 20:30
 8/20 Cortez70 ***** válasza:
A lábnap megy a középső napra. Azon kívül lehet sokféle variáció.
2016. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hmmm... ez meglepett. Mivel a legkeményebb, én azt tettem volna első napra.

De ezek szerint második... én olyasmin agyalok, hogy pl. bicepsz mehet-e váll után, meg ilyesmi...


Bár még ott tartok, hogy ez a négy nap, ami most jön, még úgy lesz, hogy teljes testes, még utána kell nézzek gyakorlatoknak, ha jól tudom, kicsit több kell, mint teljes testesnél.

2016. febr. 9. 20:43
 10/20 Cortez70 ***** válasza:
100%

Nem a legkeményebb kell az első napra. Azért kell a láb a két felső test közé, mert így több ideje van a felsőtestednek regenerálódni. Pl egy mell utáni napon nem annyira jó vállazni, de ha a láb a 2. napon van akkor tud pihenni a vállad. Ez csak példa volt.

Egy izomra mehet 3 gyakorlat is teljes osztottnál.

2016. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!