Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 151 centi magas lánynak az...

151 centi magas lánynak az ideális testsúlya megfelelő?

Figyelt kérdés

A barátnőm 151 centi magas és elkezdett edzeni. Én kiszámoltam, hogy az ő testsúlya - kezdőként, egészségesen,de nem kórosan leszálkásítva - valahol 45 kiló körül lehet.

Az a helyzet,hogy ez ~135g szénhidrát egy nap 3g-vel számolva, fehérje 2g-vel számolva 90g.


Oké, alacsony meg minden, de ez elég halálközeli állapot a mennyiségeket tekintve. Hosszútávon tartható? Mit gondoltok erről?


2016. márc. 1. 07:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ezt elosztani 5 étkezésre + edzés utáni turmix, elég nevetséges mennyiségű ételt jelent étkezésenként.
2016. márc. 1. 07:18
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs ideális, az egy baromság, az az ideális, ami neki ideális, nekem a táblázat szerint nagyon nem ideális, mert elhízott vagyok, ezek csak a súlyt nézik, izomtömeget pl nem.
2016. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rajta még nem sok izom van, most kezdi. Átlagban 50 kiló körül mozog, de akkor már a kockái megfeszítve sem látszanak. Először le kellene diétáznia, ezért lőttem be 45 kilóra.


Férfiaknál van ez a magasság-100 = genetikai határ

Lányoknál nincs valami hasonló?

2016. márc. 1. 07:27
 4/13 anonim válasza:

Lányoknál is így van. De én például 156 cm magas vagyok 70 kg. (teltkarcsú)

Egyébként ezt hosszútávon semmiképp se alkalmazzátok!

2016. márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A férfiaknál annyi(száraz tömeggel) de 10%tzs al +10kg és az is jól néz ki már simán. Szóval ha 172 egy férfi olyan10% tzs al 82kgkb genetikai határral.

Lányoknál fingom sincs nem szólok abba bele mert nem tudom:d.

2016. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szeretne magának olyan alakot, amivel minishortban meg kroptopban is nyugodtan mozoghat.


Csak valamiért nem látom ezt a "mennyiséget" összeegyeztethetőnek az egészséggel, pedig testsúlykilogrammonként így jön ki. Bár én más testméretű vagyok és férfi.

2016. márc. 1. 08:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Az az ideális ami jól néz ki. Az sem mindegy hogy mennyi a bodyfat.

Szerintem foglalkozz magaddal, ne azzal, hogy ő mit akar magával csinálni.

2016. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90g feherje az majdbem fel kilo csirke, a 135g szenhidrat pedig egy kisebb fazek fott rizs. Ennyit egy 45kilos lany meg se bir enni es a zsirrol akkor meg nem is beszeltunk.
2016. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#4

156 cm mellé 70 kg az már elégé túlsúlyos a BMI szerint.

Igaz, alacsony testzsír és nagyobb izomzatnál már torzít a BMI, de ez inkább a férfiakra jellemző.

2016. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Szerintem foglalkozz magaddal, ne azzal, hogy ő mit akar magával csinálni."

Bocs, de azzal foglalkozok akivel akarok kezdetnek. Másrészt az az ideális, ami neki tetszik. Gondolhatod, hogy neki nem tetszik amit lát, ezért változtatni akar.


Édes Istenem..

Megjött a helyi "fogadj el mindent" bajnok :D

---------

Egyébként lehet, hogy fél kiló csirke 90g fehérje, de ha hozzácsapsz 2 adag fehérjét/ nap, akkor marad 50g fehérje. 4 maradék étkezésre szétosztva. 12.5g fehérjét megenni étkezésenként az még egy ekkora lánynak sem kihívás.

A szénhidrátról nem beszélve.


Na mindegy, nekivágunk így, aztán meglátjuk hogyan reagál a teste.

2016. márc. 1. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!