Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz hogy a fehérjepor és...

Igaz hogy a fehérjepor és egyéb tápkiegészítők veszélyesek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam cukorbetegséget és veseelégtelenséget okozhatnak, ennek ellenére a sok gyurmagyuri mégis ezt nyomja nap mint nap... nem értem hogy ennyire tyúkeszűek, vagy tényleg nem akarják elfogadni a tényt hgoy nem egészséges.

2016. márc. 3. 00:19
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

"Igaz hogy a fehérjepor és egyéb tápkiegészítők veszélyesek?

Azt hallottam cukorbetegséget és veseelégtelenséget okozhatnak "


A fehérjéből egy bizonyos mennyiség feltétlenül szükséges az izom építéséhez, viszont ha akár csak csirkemellből nyomnál naponta kilós mértékkel, az már vese károsodást okozhatna hajlam esetén.


Az mindegy ebből a szempontból milyen forrásból adagolod túl a napi fehérjét, a hatása esetleg a túlzott dózis kóros hatása is mindegyiknél jelentkezhet.


A túl sok szénhidrát az arra érzékenyeknél cukorbetegségre hajlamosít. Az teljesen mindegy milyen forrásból viszed be. Jól besütizel nap mint nap a cukrászdában vagy a szénhidrátban dús mesterséges táplálékból viszed-e be, az ugyanazt a hatást fejti ki.


A sportolóknál kisebb a rizikó, mert elégetik a bevitt szénhidrátokat izom munka formájában.

Ha te beülsz sütizni a cukiba és haza sétálsz a fotelba tespedni, akkor egyre inkább terheli a hasnyál mirigyed a sok cukor lebontásához szükséges inzulin termelése, ez esetben szinte garantált a cukorbetegség annál aki erre hajlamos.

2016. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
24%
Látom butthurt van és mennek a komment törlések. :) Ezt is nyugodtan töröltetheted, ha tudnád hogy mi az a tejsavó, fehérje és mi a szerepe az emberi testben akkor nem írnál ilyen hülyeségeket. Azt is említse már meg valaki hogy a veseelégtelenség akkor jelentkezik ha a napi folyadékbeviteled kimerül két pohár vízben és mellé zabálsz.
2016. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
66%
Ha meg vagy valamiről győződve, mi a fenének kérdezel? Ha észérvekkel sem lehet meggyőzni?
2016. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

"Ha meg vagy valamiről győződve, mi a fenének kérdezel? Ha észérvekkel sem lehet meggyőzni?"


Ha meg vagy valamiről győződve mi a fenének válaszolsz? Ha észérvekkel sem lehet meggyőzni?

2016. márc. 3. 16:46
 15/38 anonim ***** válasza:
56%

A friss tejet bevizsgálják, és miután a minőségbiztosítási szakemberek jóváhagyják, pasztörizálásra kerül.

A kazeint vagy túrót és a tejzsír egy részét szeparálják, ebből készül a sajt.

A fennmaradó folyadék különleges szűrők sorozatán halad át, melyek elválasztják a savófehérjét a laktóztól és a folyékony savóban található egyéb alkotóktól.

A koncentrált folyékony savó egy ioncserélő toronyba kerül további koncentrálás illetve tisztítás céljából. Az ioncsere egy gyengéd eljárás, ami nem denaturálja és nem bontja le a savófehérjét.

Ezután a termék egy szárítótoronyba kerül, ahol a vizet távolítják el.

Az utolsó lépésben a tiszta savófehérje csomagolása történik.


Ha tenyleg utana olvastal volna es nem csak trollkodnal akkor nem irnal le ilyeneket mint "biztos van benne olyan ami azonnal kimutathatoan karosit".

2016. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
A normális kérdést ott elrontottad hogy 'gyurmagyuri' 'tyúkeszű'. De nem kell mindenkinek izmosnak lenni, nem fog belebukni semelyik táplálékkiegészítő cég sem abba hogy nem vásárolsz. Amúgy meg ne vegyél és ennyi, de ne tegyél semmifajta megjegyzést arra aki iszik fehérjét mert nincs hozzá jogod. Én sem szólom le azt aki cigizik pedig az tényleg ártalmas, de nem érdekel, az ő élete azt eszik/iszik/szív/szed amit csak akar. Remélem tisztességes választ tudtam adni számodra:)
2016. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Ne mondd meg hogy mit csináljak! Én se mondtam azt hogy ne tegye az aki fogyasztja, csak feltettem egy egyszerű kérdést és máris ki kell forgatni a szavaimat.
2016. márc. 3. 20:00
 18/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem egyszerű kérdést tettél fel, hanem butaságokat írogatva sértegeted azokat, akiknek a nagy része messze jobban eszik, mint az átlagember.
2016. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
64%

Baromság. Hallani sok mindent lehet, én például hallottam már olyat is, hogy sajtból van a Hold.

Miért okozna cukorbetegséget? A cukorbetegséget elsősorban a túl sok cukor zabálása okozza, mi köze lenne a fehérjének ehhez? A veséhez sem tudom mi köze.


"Feltettem egy normális kérdést és a trollkodáson meg a bunkó beszólásokon kívül semmi érvet nem tudtam olvasni."

Jajj, milyen kis ártatlan vagy, mindjárt megsajnállak. :D Úgy próbálod beállítani, mintha ok nélkül szóltak volna be neked, szegény kérdezőnek. Csakhogy a provokációt te kezdted, olvasd el az kérdésleírásod. Tyúkeszűnek állítod be a protein fogyasztókat és tényként kezeled, hogy nem egészséges. A kérdésed elején még csak "azt hallottad", de utána meg hirtelen felbátorodtál és valóságnak állítod be. Össze-vissza beszélsz, de aztán a többiek forgatják ki a szavad. :D És ott volt még a gyurmagyuris odaszólásod is. De te nem érted, hogy miért kötözködőek veled.


"Valaki próbált volna valami érvet felmutatni..."

Mégis miféle érveket vársz? Ennek a megállapítása, hogy egészséges-e vagy nem, túlmutat az itt kommentelők hozzáértésén és tudásán. Max az internetről szerzett ismeretanyagokra, tanulmányokra hivatkozhatunk, de attól mg biztosat nem állíthatunk, mert nem vagyunk tudósok. Bár azért következtetni lehet, csak körül kell nézni. Hány cukorbeteg, vagy veseelégtelenségben szenvedő van a proteinfogyasztó ismerőseink között, aki a proteinfogyasztásos időszaka alatt betegedett meg? Neme semennyi, gyanítom a többieknek sem. A cukorbeteg és veseelgételenségben szenvedő ismerőseink között mennyi fogyaszt proteint? Ismét az a válasz, hogy senki. Konklúzió: nem, nincs összefüggés a proteinfogyasztás és a leírt egészségügyi problémák között.

Érveket vársz, úgy hogy te nem is hoztál érveket. Csak azt hallottad, meg utánaolvastál. Akkor hivatkozz rájuk, linkelj. Erre tudjuk mi fog következni: vagy nem linkelsz semmit, valami félreértelmezett hülyeséget fogsz iderakni, vagy egy félrefordított angol szöveget. Esetleg egy brit tudósok szintű okosságot.


"Én mindenesetre nem fogom ezt a jó pénzért megvásárolható csodaport fogyasztani..."

Aki ért a témához tudja, hogy ez koncentrált élelmiszer, nem csodapor, csak a hülyék hiszik azt.

"...mert látom hogy nem egészséges."

Mi a francot látsz te? Miből látod, hogy nem egészséges?


Egy kommentelő okosságára reagálok:

"Ne szedj ilyen porokat. Azt se tudja az ember, hogy mi van bennük."

Ami a dobozra van ráírva, az van bennük. A tápkieg cégeket szigorú szabályok korlátozzák, a hatóságok, fogyasztóvédelem folyton cseszteti őket. Lehet most jönni azzal, hogy az tápkiegipar átbasz és lefizetnek mindenkit, közben meg szinterelt fűrészport árulnak, de ilyen alapon az összes élelmiszeripari termékben kételkedni lehetne.

2016. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
24%

De ne foglalkozzál már másokkal, hogy ki mit szed mit nem hanem magaddal foglalkozz inkább.

"Azt hallottam cukorbetegséget és veseelégtelenséget okozhatnak, ennek ellenére a sok gyurmagyuri mégis ezt nyomja nap mint nap... nem értem hogy ennyire tyúkeszűek, vagy tényleg nem akarják elfogadni a tényt hgoy nem egészséges."


És ne töröljétek a válaszom mert az első kettő az normális volt nem tudom miért kell törölni.

2016. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!