Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz hogy a fehérjepor és...

Igaz hogy a fehérjepor és egyéb tápkiegészítők veszélyesek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam cukorbetegséget és veseelégtelenséget okozhatnak, ennek ellenére a sok gyurmagyuri mégis ezt nyomja nap mint nap... nem értem hogy ennyire tyúkeszűek, vagy tényleg nem akarják elfogadni a tényt hgoy nem egészséges.

2016. márc. 3. 00:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
38%
gyenge trollkodás volt, menj aludni
2016. márc. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Hagyjatok már ezzel a trollkodás dumával!! Komoly válaszokat kérek. köszönöm.
2016. márc. 3. 00:37
 3/38 anonim ***** válasza:
23%
Ha olyan káros lenne akkor nem lehetne árulni.Persze lehet káros rohadt nagy menyiségben és ha 0-24 ben azt zabálod.
2016. márc. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%

Akkor a bébitápszer is ugyanolyan veszélyes. Hiszen ugyanaz az összetétel, csak az arány más.

A tömegnövelőben cukor van, tehát káros lehet, mint bármelyik más cukros étel-ital.

2016. márc. 3. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%
Valószínűbb, hogy agyoncsap a raktárban egy 5kg-os fehérjés vödör, mint, hogy vese elégtelenséged legyen.
2016. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
16%

A mekis kaját is árulják, mégse egészséges:)


Erre korrekt választ nem fogsz itt kapni. Egyrészt a többség nagyon elvakult ebben a témában, aki gyúr, szed valamit, rajtuk a nyomás, nem is mondhatna mást, egészséges, mert szedi ő is. Magának se vallaná be, mert kell, hogy tudja tartani a lépést a többivel. Meg van az olyan, mint te, aki szerint maga a pokol az ilyesmi.


Durva hasonlat, de tényleg abból kell kiindulni, hogy ugyanannyira természetes anyagokból, eljárásokkal készül, mint a Mekis kaja. Csak a végeredmény és annak társadalmi megítélése más. Mivel ezek a szerek széles körben nem olyan régóta elérhetőek, így nagyrészt nincs fogalma senkinek róla mi is a hatása hosszabb távon a szervezetre. Biztos van benne olyan ami azonnal kimutathatóan károsít. A többi pedig esetleg később csak, vagy éppen más élettani tényezők elnyomják, vagy éppen kevéssé ártalmas, akár számottevő negatív hatása nem is lesz. Vagy éppen egyénileg változó mértékű stb stb.

2016. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
49%

Speciel a bébitápszerben nem bíznék... Egy jó fehérje, ha jól tudom, jobbára fehérje, sokkal jobb és egészségesebb formában, mint mondjuk a tej, amitől azért nem fél olyan sok ember.


Ha a fehérjepor az egészségtelen elem valakinek az étrendjében, akkor valamit átkozottul jól csinál :D


Nekem nem kell, de attól még nem hiszek hülyeségeket.

2016. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 EmiEmii ***** válasza:
32%

Remélem, hogy azért a tejet liter számra issza az, akinek ilyen a felfogása a fehérjeporokról...


A tömegnövelőket az itteniek se ajánlják általában, mondván, hogy tele van cukorral, és inkább jobb szénhidrátot fogyasszanak helyette. Túlzásba lehetne vinni a tömegnövelőt? Cukorbeteg lehetsz tőle? Talán igen. De úgy gondolom, hogy a világon élő rossz táplálkozásból adódóan cukorbeteggé vált emberek 99% nem az ilyenektől lett beteg, hanem az annyira elfogadott mocsok kajától, amit nap mint nap esznek, lásd péksütike és társai. Erről ennyit.


Komoly betegséged maximum az illegális cuccoktól lehet, amiket a laikus összekever az általad említett dolgokkal. Ez már a ti bajotok.


Egy valóban natutál "gyurmagyuri", aki tisztán étkezik, sportol, egészségesebb lesz, mintha a jól megszokott átlagember menün élne. (Öröklött betegségeket félretéve.)

2016. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

"A mekis kaját is árulják, mégse egészséges:)


Erre korrekt választ nem fogsz itt kapni. Egyrészt a többség nagyon elvakult ebben a témában, aki gyúr, szed valamit, rajtuk a nyomás, nem is mondhatna mást, egészséges, mert szedi ő is. Magának se vallaná be, mert kell, hogy tudja tartani a lépést a többivel. Meg van az olyan, mint te, aki szerint maga a pokol az ilyesmi.


Durva hasonlat, de tényleg abból kell kiindulni, hogy ugyanannyira természetes anyagokból, eljárásokkal készül, mint a Mekis kaja. Csak a végeredmény és annak társadalmi megítélése más. Mivel ezek a szerek széles körben nem olyan régóta elérhetőek, így nagyrészt nincs fogalma senkinek róla mi is a hatása hosszabb távon a szervezetre. Biztos van benne olyan ami azonnal kimutathatóan károsít. A többi pedig esetleg később csak, vagy éppen más élettani tényezők elnyomják, vagy éppen kevéssé ártalmas, akár számottevő negatív hatása nem is lesz. Vagy éppen egyénileg változó mértékű stb stb."


Ott a pont.


Ahogy a válaszokat végigolvastam mindenki csak kötözködő volt javarészt, és nem értem miért. Feltettem egy normális kérdést és a "trollkodáson" meg a bunkó beszólásokon kívül semmi érvet nem tudtam olvasni. Valaki próbált volna valami érvet felmutatni, de mellé még odabiggyesztette az okoskodó gúnyos megjegyzéseit. Elvakult egyirányú válaszokat kaptam sokatoktól. Nos igen utánaolvastam és a vélemények igen megosztottak, ezért is írtam ki a kérdést, kíváncsiságból.


Egyébként pszichológiai szempontból látom hogy kényes ez a téma, akárcsak a facebook. Ha netán kiderülne hgoy tényleg káros hosszabb távú bevitele által az emberre nézve rögtön mindenki felháborodna, ugyanez a helyzet a facebookkal, amit ha fizetőssé tennének, egyből midnenki lázongana. Lásd internetadó elleni tüntetés.



Én mindenesetre nem fogom ezt a jó pénzért megvásárolható csodaport fogyasztani, mert látom hogy nem egészséges.

2016. márc. 3. 12:25
 10/38 anonim ***** válasza:
27%
Ne szedj ilyen porokat. Azt se tudja az ember, hogy mi van bennük.
2016. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!