Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Amíg van hely a glikogén...

Amíg van hely a glikogén raktárakban, addig nincs zsírosodás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mondjuk diéta idején valakinek le van nagyon ürülve a glikogén raktára, mert sokáig volt alacsony szénhidráton, és mondjuk bedob egy napot, amikor lenyom akár 5-6-7 ezer kalóriát is. Nyilván így több ezerrel a napi felhasználása felett lesz a bevitel. Tehát kérdés, a fölösleges kalóriákból amíg van hely, addig elsődlegesen glikogén lesz, csak aztán lesz zsír?
2016. márc. 3. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Először a raktárakat töltöd fel, de ha egyszerre túl sok a ch, raktározni kezded (naturálban főleg), versenydiéta, nem naturál embereknél egész más.
2016. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen. Erre van a szénhidrát hintáztatás meg a ciklikus ketogén diéta is.
2016. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan sok fér a glikogénraktárakba, többezer kcal plusznál még egy ilyen esetekben pazarlóbb, több kalóriát égető test sem tud sokat tenni, el kell tárolnia. De alapból a glikogénraktárakba megy, úgy tudom. Persze pl. a fruktóz közvetlenül nem tud oda kerülni.

(De folyamatosan eléggé ürült raktárakkal is lehet zsírosodni minimális szénhidrátbevitellel, a fölös kalóriák nem ürülnek ki egyszerűen. Ez persze nem a te eseted, de a kérdésre azért válasz.)


Engem igazából ez sem érdekel, csak a tartós fogyás. Felőlem eltárolhat X kcalt zsírban, ha a következő napokban ennél jelentősen többet használok fel, csak a nagy evés miatt napokig jóllakott és elégedett leszek... Ki hogy működik. Bár 5 ezer kcal nekem lehetetlen, egy olyan után szerintem egy hétig óvatosan néznék ételre, ami kalóriadeficitben jól nézne ki, de nem hinném, hogy egészséges.

2016. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!