Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rengeteget eszem, mégis éhes...

Rengeteget eszem, mégis éhes vagyok, és nem jön semmi tömeg. Elrontok valamit, vagy valami betegség?

Figyelt kérdés
5-6-7 hatalmas adag kaját eszek meg egy nap, és mégsem jön semmi tömeg. egy átlagos napom: 200 g zab, 250 g rizs, 500g brokkoli, 250 g bab, 250 g kukorica, 200 g banán, 200 g alma, 250 g ananász, 150 g fotu, 14g BCAA, 4-5 liter viz, 150 g szósz (cukor + paradicsompüré) 2-3 marék erdei gyümölcs, 1-2 deci szójatej, 100g mogyoró. ez elosztva. ha most elkezdenénk számolni, és a gyümölcsöt is számoljuk CH-nak, elég magas szám jönne ki, ahhoz képest, hogy 74 kiló vagyok. ötlet?

2016. márc. 4. 15:47
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
ja és még valami, akármelyik youtubos "celeb kondis" kajáját nézem, - ugye szoktak felrakni full day of eating videókat - alig esznek, kb 3x max 4x egy nap, és mégis "nagyobbak" - hogy van ez?
2016. márc. 4. 15:51
 2/40 anonim ***** válasza:
Fehérje, zsír?
2016. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
zsir mogyoróból, fehérje meg mindenből, amit leirtam. ha összeadod a zab, a mogyoró, a rizs, a tészta, a bab, kukorica stb stb fehérjetartalmát, elég magas szám jön ki.
2016. márc. 4. 15:53
 4/40 anonim ***** válasza:
Csakhogy azokba növényi fehérje van, amit nem is számolunk, mert nem teljes értékű.
2016. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Állati fehérje?
2016. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
akkor nem számoljuk ha 1 a forrás, de mivel itt van vagy 10 különböző étel, igy kiegészitik egymást az aminók. - állati fehérje nem megy, pattanásos lesz tőle a bőröm, és ha többet eszek, fáj a hasam. szerintem a fehérje az fehérje, nem is azzal van a baj, hanem a kalóriával.
2016. márc. 4. 15:58
 7/40 anonim ***** válasza:

Most nem számolok, írjál már konkrét számokat (makrók, kalória).

De simán lehet, hogy ez neked kevés étel. Mennyit mozogsz?


A párom kb. 65 kiló, nem izmos, nem edz, 2500 kcal mellett simán fogy, hacsak nem ül a gép előtt egész nap, mert szabadságon van.

S tuti vannak nála gyorsabb anyagcseréjűek. Nagyobbak, izmosabbak, sokkal aktívabbak...

2016. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
heti 6 edzés, mellette suli, szóval egész nap a fenekemen ülök, ha nem a terembe vagyok. este ha tudok töltök fel egy képet. tápanyagot meg mindjárt kiszámolom.
2016. márc. 4. 16:02
 9/40 anonim ***** válasza:

A kiegészítés fokát nem tudom, de alapból igazad van, a testnek tökmindegy, állati vagy növényi, csak az esszenciális aminosavak mennyisége legyen jó. Hüvelyes, gabona, egyéb, ez jónak tűnik, remélem, te megnézted, ilyen aránnyal jó-e, én ezt nem tudom, máshogy eszem.


Van, akinek fehérjéből is több kell, mint az átlagnak. Növényiből eleve több kell, mert kicsit rosszabb a felszívódás, bár C-vitaminnal javítható, ha jól tudom. De kicsit akkor is több kell.

2016. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
ja azt hozzá tenném hogy kb 168-170 centi vagyok, szoval az a 74 kiló nem kórosan sovány, viszont vagy fél éve nem ment feljebb. (kb 20 honapja edzem)
2016. márc. 4. 16:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!