Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az ókori olimpikonok hogy...

Az ókori olimpikonok hogy voltak ilyen szálkásak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a Laokoon-szoborcsoportra vagy a Farnese-Herkules szobrára. Amellett hogy nagyon izmosak, rendkívül szálkásak is. Hogyan tudták ezt régen elérni, ha akkoriban még egyáltalán nem létezett testépítés, valószínűleg nem ismerték a tömegelés/szálkásítás ciklusokat. Esetleg évek kitartó munkájával, változatos mozgással és egészséges étrenddel is el lehet érni hozzájuk hasonló testet, anélkül hogy a kalóriabevitelre odafigyelnénk(mert régen valószínűleg így volt)? Mi a véleményetek?

2016. márc. 5. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeknél a szobroknál sokszor feljavította a művész a valóságot. Nem értem amúgy miért fektetsz ekkora hangsúlyz a ciklizálásra, főleg naturálban nincs akkora jelentősége. Akkor is voltak jó genetikával megáldott keményen edző férfiak. Akkor is tudtak fehérjét és ch-t enni. Nyilván nem volt ekkora a tudás mint most, de azért pl. az ókori róma elég fejlett volt, ott már súlyokat is használtak. Nyilván nem eleiko tárcsákra gondolok.
2016. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az okori embereknek hogy volt oroszlan teste? Gondolok itt a Nagy Szfinx szoborra.....
2016. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Ezek idealizált ábrázolások, bár nyilván lehettek köztük izmos/szálkásak is..

Viszont a kérdésed olyan, mintha 2 ezer év múlva egy fennmaradt Playboy magazinból próbálnák leszűrni, hogy miként néztek ki a nők a XX. században.

2016. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Biztos, h régen is voltak ektomorfok, akik kb nem tudnak hízni és szálkásak, meg nem volt nehéz 1-2 millió emberből találni 5-10 mezomorfot, akik jól néznek ki.
2016. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De magától senki nem néz így ki, engem az érdekelne hogy hogy tudtak ilyen testet elérni tömegelés/szálkásítás ciklusok nélkül, mikor manapság ez már szinte kőbe vésett szabály hogy ezt így kell csinálni. Ezek szerint mégsem? És a Playboy magazinosnak mondom hogy nem gondolom hogy minden ember így nézett ki, de úgy látszik voltak ilyenek is :)
2016. márc. 5. 13:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a kérdésed olvasva, az jutott eszembe, honnan tudod hogy néztek ki az ókori olimpikonok? Véleményem szerint nem abból a pár szoborból kéne kiindulni, ami egy feltehetően kiemelkedő genetikájú sportolót ábrázol.

Van egy gyerekkori csapattársam, egyáltalán nem figyel a kajálásra, nap közben szalámis zsömlén él, ebédre megy nála valami főtt kaja. Egész évben 8-10% körüli a testzsírja, 180cm és 85-90kg között mozog. Néha lemegy edzeni a pincéjében van pár súlyzó. 150-et gond nélkül kinyomja, lábazni nem szokott, de méter fölötti a súlypont emelkedése. Az 90kg testsúly mellett brutális, olyan lába van a gyereknek ami nekem talán soha sem lesz dopping nélkül. Elkezdene komolyan enni meg edzeni, netán doppinghoz is hozzányúlna, bajnok versenyző lenne, de nem érdekli. Ezt csak példának hoztam fel, hogy nem kell ahhoz ismerni a táplálkozás tudományt, hogy egész évben szálkás meg erős legyél.

Valamint azt is elképzelhetőnek tartom, hogy tisztában voltak vele mik azok az ételek amik előnyösek számokra. Nem voltak hülyék, csak nem tudtak annyit a világról mint mi. Sőt, az sem kizárt hogy egyes természetben megtalálható, ma drognak minősülő növényt (pl. coca cserje) fogyasztva növelték a sportteljesítményeket, fizikumukat, koncentrációt.

2016. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam hogy sajnos ez genetikafüggő is :S

De ott vannak pl. az erdei vadak, azok is rengeteget mozognak és nagyon sovány a húsuk, pedig ők sem szálkásítanak(elvileg).

2016. márc. 5. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Te most direkt húzgálod az idegeinket így hétfő délután ami valójában szombat? :D

Ne hasonlíts már egy vadnyulat vagy őzet egy emberhez... Teljesen más a kettő, minden szempontból.

2016. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor légyszíves magyarázd el a különbséget, úgy bírom mikor benyögik hogy nem, nem így van de nem magyarázzák el hogy miért nem?
2016. márc. 5. 13:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért nem, mert nehéz lenne pár mondatban itt leírni, még egy könyv se lenne elég hozzá.


Az ókori görögöknek meg hatalmas tudásuk volt, tudták, hogy mit kell enniük, és nem sok elhízott disznó volt közöttük, mert nem zabáltak össze mindenféle szemét kaját, mint a mai átlag ember.

Meg egy szobron ugye máshogy fest az ember.

2016. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!