Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így jó edzésterv, kaja?

Ez így jó edzésterv, kaja?

Figyelt kérdés

Na szóval az én történetem olyan 3-4 hónapja kezdődött.


Elkezdtem konditerembe járni , és eleinte kicsit szálkásítottam , ha így lehet mondani , majd most körülbelül nem akarok hülyeséget mondani olyan 1-1,5 hónapja ugye elkezdtem tömegelni erről annyit mondanék hogy a kajám kb így alakul : Napi fél kg csirke mell mindig meg van, 3-6 tojás egy nap zöldségek , 200-300 g rizs az alap + 3 zsömle , nem tudom hogy ez így jó -e egy 62 kg os embernek akin nincs sok zsír sem izom, ezt szeretném tőletek kérdezni mivel már feljött 2-3 kilogramm ez idő alatt, ezért gondolom nem olyan rossz, de azért szeretném profik véleményét is kikérni ?

Edzésem:

Ez is egy kérdés : hogy lehet úgy edzeni hogy szerdán , csütörtökön és pénteken , a többi pihenőnap , sajnos van hogy csak így tudom megoldani , de ez csak ilyen havi 1 max 2 héten van mikor egyszer sincs ilyen.

A másik hogy jó e az edzésem , változást annyira nem látok , lehet hogy az idő miatt, szerintem vegyük úgy hogy az utóbbi 1-1,5 hónap óta számoljam a fejlődést mert mondom az előtt átmozgató a gyakorlatok helyes begyakorlása, ilyen apróságok voltak nem is voltam annyira ráállva a témára mint most 15 évesen.

Na az edzésem :egyik nap ( 1 )

Mell~Tricepsz


Mell :

-Fekvenyomás egyenes padon (3-4 * 12 )

-Fekvenyomás ferde padon ( 3-4 * 12 )

-Tárogatás ferde padon (3-4 * 12 )

-Tárogatás gépen (3-4 * 12 )

-Nyomás gépen (3-4 * 12 )


Tricepsz :


-Tolódzkodás ( úgy hogy a kezem egy padon van a lábam a földön még csak így megy ) (3-4 * 10 )

-Csigás letolás (3-4 * 12 )

-Csigás letolás kötéllel (3-4 * 12 )

-Tricepsz fej fölött (3-4 * 12 )

Majd a következő tricepsz edzésen kiakarom próbálni a Tricepsznyújtás fekve francia rúddal


Második nap ( 2 )

Hát~bicepsz


Hát :

-Húzódzkodás gépen (3-4 * 12 )

-Alsó csigás evezés (3-4 * 12 )

-Mellhez húzás széles fogással (3-4 * 12 )

-Nyakhoz húzás (3-4 * 12 )


Majd most akarom kipróbálni a döntött törzső evezést.


Bicepsz :


-Bicepsz állva francia rúddal (3-4 * 12 )

-Beforgatás egykezes súlyzóval (3-4 * 12 )

-Kalapács egykezes súlyzóval (3-4 * 12 )

-Bicepsz scott padon (3-4 * 12 )

-Lehúzás bicepszre (3-4 * 12 )

-Koncentrált bicepsz (3-4 * 12 )


Erre egyenlőre nem szeretnék több gyakorlatot berakni.


Harmadik nap ( 3 )


Láb~váll


Láb:


-Lábtolás gépen (3-4 * 12 )

-Kitörés (3-4 * 12 )

-Lábnyújtás gépen (3-4 * 12 )

-Van még 1 gép annak nem tudom mi a neve olyan hogy be kell ülni és el kell tolni magam a lábammal a széken ülve.

-Vádligyakorlat lábtológépen (3-4 * 12 )


Majd még legközelebb guggolást akarok berakni.


Váll :


-Oldal emelés (3-4 * 12 )

-Előre emelés (3-4 * 12 )

-Arnold nyomás (3-4 * 12 )

-Nyak mögül nyomás rúddal (3-4 * 12 )

-Vállgépen nyomás (3-4 * 12 )


Majd beakarom rakni az Állig húzást is .


Lényegébe ennyi a fontos tudni való, ezek szerintetek jók lesznek ? Ja és még valami mindig variálom az edzéseket az baj ez csak egy átlag edzéstervem.

De mindig teszek bele új gyakorlatokat vagy is próbálkozok valami jót összehozni.


Előre is köszönöm a válaszotokat .

Kérlek benneteket csak normálisak válaszoljanak .



2016. márc. 6. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Túl sok gyakorlat, plusz neked teljes testes edzés kell először. Sárga Kapszulát olvasd el.
2016. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy kezdo edzestervvel jobban jarnal. A halado edzesterv nem azt jelenti, hogy azzal jobbam lehet fejlodni hanem mert haladoknak valo.
2016. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kaja jonak tunik,ha heti haromszor tudsz csak menni akkor lehet hogy teljes testes edzes kene de igy sem rossz,csak akkor csokkentsd a gyakorlatok szamat.
2016. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tul sok gyakorlat foleg bicepszre 18-24 sorozat az egesz edzesem annyi

Labra meg tul keves az etrend nagyabol jo lehet kicsit tobb ch is han nem hizol nagyon es ha lehet kevesebb tojas a sargaja miatt tobb zoldseg legyen turo es ne legyen zsomle lehet megse olyan jo a kaja

2016. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bicepszre 6 gyakorlat? (főleg hát után)

Vállnál még akarsz hatodikat?

Egyébként igazuk van, Sárga Kapszula, teljes testes edzésterv. Ha nagyon nem akarod azt, akkor legalább ebből vegyél vissza, mert ez így nagyon sok. (kivéve láb és hát, az el van b u.z1skodva.)

2016. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hm jött sok válasz, hát akkor zsömlét nem kéne ennem, ez biztos ?Ha nem jó edzésterv akkor konkrét választ tudtok adni még hogy mi az amin változtatni kell , de én nem akarok teljes testes edzéstervet követni, normálisan akarom osztottba gyakorlatok számából persze lejjebb vehetek kivéve hát meg lából azt növelném mondjuk , ha hátra berakok még egy döntött törzsű evezést , fűrészelést lábra guggolást + még mit ajánlottok arra ? Ha vmit kihagytam szóljatok. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. márc. 6. 19:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el, abban megvan minden, ami neked kell.
2016. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem olvasni, idáig nagyon jónak tűnik :) köszi a válaszokat.
2016. márc. 7. 19:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert az is tomor lenyeg benne van

El olvashatod arnold konyvet is esetleg de az 8x ennyi es sok benne a versenyrol szolo resz meg sokat mesel de vannak jo reszei annak is sok keppel a gyakorlatokrol

2016. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!