Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodás sok cardio mellett?...

Izmosodás sok cardio mellett? L19+kép

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Szeptember óta sportolok rendszeresen. Orvos tanácsára föleg cardio mozgásokat csináltam (futás, spinning), mert a családomban mindenki szív problémával küzd, nagy valószínüséggel örökletes a dolog...

Sosem voltam túlsúlyos, ha volt is valami, az olyan helyekre ment, ahol lányok nem bánják, ha van valami... haha :D

De pár hónap alatt fogytam 6 kilót. Egy idö után inkább izmosodni szerettem volna, ezért decembertöl kezdve valahogy így néz ki a hetem: hétfö-zsírégetö edzés (mert abban is elég sok ugrálás/futás van), szerda-futópad, szombat-alakformáló edzés (2 kg-os súlyzóval, lábsúllyal, néha 8 kg-os kettlebellel).


BioTech USA One-a-day multivitamint minden nap, Naturize rizsproteint pedig csak edzés napokon szoktam szedni és olyan 2800 kcal-t eszem egy nap. Sajnos így sem látok eredményt 3 hónap után...a karom kicsit tónusosabb, a hasamon pedig középen egy csík látszódik csak.

Hallottam, hogy az alaktól függöen is reagálhatunk bizonyos edzésekre, de már itt elakadtam, mert nem tudom eldönteni: ektomorf vagy mezomorf testalkatú vagyok inkább? ( [link] )


Milyen órákra járhatnék, hogy meglegyen a kellö cardio, izmosodjak és legyen pihenési idöm is?


Bocs, ha hülyeséget/lehetetlent kérdezek, elég kezdö vagyok a testépítésben. Don't judge me! :D



2016. márc. 6. 14:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
55%
jó alak ez
2016. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

ahaha

Köszi, kedves. De a kérdésre is tudnál válaszolni? :)

2016. márc. 6. 14:34
 3/16 anonim válasza:
100%
Szia, ahogy látom inkább mezomorf alkatnak tűnik. Az edzésedhez leírhatnád melyik gyakorlatott hány percig végzed. Ha kicsit komolyabban akarsz majd foglalkozni edzéssel/testépítéssel dobd meg a fehérje adagod és ne elsősorban rizsproteinre támaszkodj, én azt tapasztaltam, hogy nem annyira hatékonyan szívódik fel, a biotechnél a Natural Whey-t szerintem kezdetben tökéletes lenne . Ha érdeklődsz a téma iránt írj nyugodtan .
2016. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek ugyan olyan izmai vannak alaktól és nemtől függetlenül. Az alapgyakorlatokkal lehet a legtöbbet profitálni, heti 3 kardió pedig több mint elég.
2016. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Edzőterembe járj, és a kardió helyett inkább aerobozz többet.
2016. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Ahhh... nekem ez álomtest *.*

Semmit sem változtatnék rajta, amúgy sem szeretem a túl izmos csajokat. Persze nem nekem kell megfelelned...:S :D

2016. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon jól néz ki most is, de a sport senkinek sem árt.
2016. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Csinos vagy (szintén nő mondja), de értem mi a "problémád". A sok kardiótól fogytál, és hiába eszel ennyi kalóriát, szinte mind lemozgod.

Azt mondanám én is, mint az 5.-ös, vagyis heti 3 teljes testes edzés súlyokkal, mellé heti 2-3 aerob edzés (hogy megmaradjon az alakod), pl. futás, biciklizés (szobabicikli is jó).

Zsírégető-és alakformáló edzésre már nincs itt szükség, erősödni kell otthon vagy edzőteremben.

Az, hogy a családban sok a szívproblémás betegség, nem jelenti, hogy te is öröklöd. Fiatal vagy még, ha aktívan sportolsz nem lesz gond később sem.

2016. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!

Megfogadom a tanácsokat :)

2016. márc. 6. 17:43
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Látom a sok GYK-s pali beizgult mert láttak egy csajt a neten fehérneműben. xD


Na de:


"ezért decembertöl kezdve valahogy így néz ki a hetem: hétfö-zsírégetö edzés (mert abban is elég sok ugrálás/futás van), szerda-futópad, szombat-alakformáló edzés (2 kg-os súlyzóval, lábsúllyal, néha 8 kg-os kettlebellel)."

Mi az hogy hétfő-zsírégető edzés? Kalóriaminuszos díéta van, az fog zsírt pucolni, de az edzés marad ugyan az. De ez is hülyeség lenne, mert ez nem 1 nap alatt megy végbe.


"szombat-alakformáló edzés (2 kg-os súlyzóval, lábsúllyal, néha 8 kg-os kettlebellel). "

Felesleges, ezzel nem kap a tested elég terhelést


Teljesen rossz amit csinálsz. Izmosodni szeretnél: googléban rákeresel erre az ingyenesen letölthető PDF-re és elolvasod hogy legyenek alapismereteid: Sárga Kapszula. Elmész heti 3x konditerembe teljes testes edzést csinálni 6-8 hétig. Kaját be kell lőnöd úgy (kardiózás mellett is) hogy kalória plusszba maradj.

Testsúly*2gramm fehérje

Testsúly*1gramm zsír

Testsúly*3-4gramm szénhidrát

De a sárga kapszulát olvasd el.

2016. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!