Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 évesen mennyire ajánlott a...

14 évesen mennyire ajánlott a súlyzós edzés, kondizás?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom , hogy ha ilyen fiatalon elkezdünk kondizni, az nem tesz jót az izületeinknek, és megállhatok a növésben.

Ugyanakkor arról is hallottam hogy ha elötte van 1-2 év átmozgató edzés , akkor olyan nagy baj nem lehet. Az is beletartozna a kérdésembe, hogy mi tartozik az átmozgató edzésbe, milyen gyakorlatok.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(Bocsi a hülye kérdésekért )


2016. márc. 7. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire, mivel még nem fejlődött ki a test alapstruktúrája, csak ront a helyzeten. Fekvőtámaszozni / úszni érdemes.
2016. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az izületeidet tényleg szétcseszheted hogyha rosszul össze vissza csinálod.

ÉN azt mondom, hogy minimum 3 hónapig salyát testsúllyos edzés (főleg hogyha eddig SEMMI (fizikai) sportmúltad nincs).

2016. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ugyan olyan veszélyes mint öt év múlva. ha elbarmolod az egészet, eszetlen súlyokkal szabálytalanul végzed a gyakorlatokat, akkor kortól függetlenül tönkreteszed magad.
2016. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mikor 14 éves lettem én is akkor kezdtem, ésszel csináld, egyél jól és nem nagy, de valamennyi fejlődés lesz
2016. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. márc. 7. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Csinálhatod, de a felhúzást kerüld, majd 18+, guggolás is max. saját testsúllyal. Inkább úgy végezd a lábedzést, hogy előfárasztasz lábtolóval és kitöréssel, és utána guggolsz, akkor már haladó szinten is elég a saját testsúlyos guggolás. Neked is elég lesz.
2016. márc. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Aki tud még, jöhet :))

2016. márc. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!