Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez az edzés program és...

Jó ez az edzés program és étkezés együttesen? Ajánlanátok valamilyen fehérjét?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Két hete kezdtem el edzeni, hogy legyen valami alakom a nyári szezonra.

Heti 3-szor járok edző terembe, személyi edző írta össze a programomat. Egyik héten két alsótest, egy felső (váltva), másik héten fordítva, ezen felül mindig kardióval kezdem a napi edzést. Abban állapodtunk meg, hogy ez 40 perc, de kedvtől függően minimalizálható 20 percig. Természetesen a 40-hez igyekszem tartani magam (10 bicaj, 10 lépcső, 10 ellipszis, 10 kocogás), de van hogy bal lábbal kelek és nem érzem ehhez az erőt magamban, nem esik jól.


Lényeg a lényeg, hogy esténként tudok edzeni. Így mindenestől olyan 1,5 vagy kényelmesebb tempóban, beszélgetősen 2 órát tesz ki az edzésem. A reggelim és ebédem viszonylag fix időpontban van, uzsonnára betolok egy müzli szeletet és így megyek edzeni munka után.

Nem szokott éhség érzetem lenni, viszont edzés után, amikor hazamegyek feltudnám zabálni a hűtőt és nagyon nehezen tudom megállni, hogy ne tegyem.

Ennek elkerülése érdekében szeretnék valami étkezést helyettesítő turmixot inni edzés után.

Olyan még jobb lenne, amivel esetleg a reggeli bakik is elkerülhetők, vagyis ha nincs időm "egészséges" kaját csinálni, akkor "beugrok a pékségbe, csak ma, nem lesz ebből gond alapon..." Jó lenne ha ilyen esetben is helyettesíthetném a reggelit egy turmixszal.


Az étkezésemben túl nagy változásokat nem vezettem be. Kevesebbet eszek mindenből, mint amennyi igazán eltelítene és jól esne. Az édességeket igyekszem minimalizálni. A fehér cukrot szinte teljesen kizártam az életemből és a lisztet is igyekszem. Nagy hibám volt, hogy egy helyben betoltam egy táblacsokit és minden reggel péksütiztem. A péksütit wellness kenyérre, valamilyen csirke felvágottra és friss zöldségre cseréltem.

Az ebédem továbbra is esik ahogy puffan, de igyekszem figyelni rá, hogy ne legyen tele cukros tésztával.


5-6 kilót szeretnék leadni, inkább formásodnék. Jó lehet ez így?

Milyen fehérje turmixot javasolnátok edzés utánra, étkezés helyett?



2016. márc. 13. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem a kardiót kellene erőszakolni, hanem a kaját rendbetenni. Edzés közben meg ne beszélgess, 2 óráig értelmetlen edzeni.

Sárga Kapszulát töltsd le, abból megtudod az alapokat, nem árt akkor sem, ha edződ van.

2016. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
"kedvtől függően", "beszélgetősen". Már ezzel mindent elmondtál.
2016. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ebben az edzőben é nem nagyon bíznék... Osztott edzésterv egy kezdőnek, ráadásul alsótest-felsőtest bontásban? Kezdő vagyok én is, annyira nem értek hozzá, ez tény, de ez nekem furcsa.
2016. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Na azért látom én a férfiakat is edzeni, abszolút nem mondanám, hogy többet beszélgetek egy ilyen alkalommal, mint bárki más. :)

Ha 40 perc a kardiom, akkor igen, simán benne van az edzés két órában (onnantól hogy belépek az ajtón odáig, hogy kilépek, tehát öltözéssel, zuhannyal együtt) akár jár a szám közben akár nem. És lehet hülyézni mi nők kardio közben is tudunk beszélgetni pl. :)


Köszi, hogy a kérdésre koncentráltok.

2016. márc. 13. 13:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyébként turmix étkezés helyettesítére max akkor jó, ha 6-szor eszel kisebb mennyiséget. Ugyanis a hiányzó fehérjét remekül pótolja, de kb. annyira laktat, mint egy hosszú kávé.
2016. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, és nem, kardió közben mi nők sem tudunk beszélgetni, csak aerob tartományban. ;)
2016. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Az indok erre igen egyszerű volt, amikor rákérdeztem miért így csináljuk. A tapasztalatai alapján a nők sokkal fókuszáltabban képesek úgy edzeni, hogy egy alkalommal kardio, alsótest, has, másik alkalommal kardio, felsőtest, has, mintha variálná. (Ez lehet blődség, de mivel kezdő vagyok, engem simán megetetett.)

Felhozta azt is, hogy ő kezdőkkel így szeret mozogni, de ha más igényem lesz idő közben, akkor más programot csinálunk.

Pontosan azért kérdezősködöm itt, mert nem tudom mi mennyire jó és hogyan is működik a dolog. Igyekszem utánaolvasni, de személyes válaszok alapján könnyebb kiigazodni, ha azok nem a beszélgetési szokásaimra terjednek ki önmagukban. :)

2016. márc. 13. 14:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem variálásról beszélek. Hanem pont arról, hogy kezdőknél nem szoktak osztott edzést, hanem az első hetekben átmozgató edzés kell, és csak utána áttérni osztottra!

Az, hogy meg a nők... Na én itt rúgtam volna fel! :D

A másik meg: Kardiót csak akkor rakunk egy napra súlyzós edzéssel, ha másképp nem tudjuk megoldani. De ebben az esetben is: Bemelegítés, edzés, és a végére a kardió... Ha megy. Én feladtam, nekem egy kemény nap után Max 15 perc intervallum fér bele, egy lábnap után annyi sem.

Így inkább a kardióval a teremben nem foglalkoztam, Úgyis itt a bringaszezon, az aerobot, intervallumot megoldom terepen, pár órányira a termi edzéstől.

Mint mondtam, én nem vagyok hozzáértő, mint itt a srácok... De ezt tudom, ha kardióval kezdek, akkor a súlyzós edzésem sokkal kisebb intenzitású.

2016. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tipikus trógee hozzáállás. Más pofázik, meg nem edz rendesen attól még én nem fogok. De nekem mindegy amúgy, csak levágós, hogy komolytalan vagy.
2016. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van montypie-nak/nek(:D). Nem veszed komolyan az egészet. Legalább arra vennéd a fáradtságot hogy utánanézz mit és hogyan érdemes. "igyekszem" "minimalizálom" "Az ebédem továbbra is esik ahogy puffan" ebből visít rólad hogy tojsz az egészre csak vágyakozol arra hogy jól nézz ki nyáron. A kérdésre válaszolva nem jó. A fehérje meg az ilyen hébe hóba mikor így mikor úgy dolgokhoz meg felesleges. Ha nem tetszenek a válaszok akkor ne hallgass ránk. Te akarsz leadni 5-6 kilót nyárig nem mi.
2016. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!