Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez az edzés program és...

Jó ez az edzés program és étkezés együttesen? Ajánlanátok valamilyen fehérjét?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Két hete kezdtem el edzeni, hogy legyen valami alakom a nyári szezonra.

Heti 3-szor járok edző terembe, személyi edző írta össze a programomat. Egyik héten két alsótest, egy felső (váltva), másik héten fordítva, ezen felül mindig kardióval kezdem a napi edzést. Abban állapodtunk meg, hogy ez 40 perc, de kedvtől függően minimalizálható 20 percig. Természetesen a 40-hez igyekszem tartani magam (10 bicaj, 10 lépcső, 10 ellipszis, 10 kocogás), de van hogy bal lábbal kelek és nem érzem ehhez az erőt magamban, nem esik jól.


Lényeg a lényeg, hogy esténként tudok edzeni. Így mindenestől olyan 1,5 vagy kényelmesebb tempóban, beszélgetősen 2 órát tesz ki az edzésem. A reggelim és ebédem viszonylag fix időpontban van, uzsonnára betolok egy müzli szeletet és így megyek edzeni munka után.

Nem szokott éhség érzetem lenni, viszont edzés után, amikor hazamegyek feltudnám zabálni a hűtőt és nagyon nehezen tudom megállni, hogy ne tegyem.

Ennek elkerülése érdekében szeretnék valami étkezést helyettesítő turmixot inni edzés után.

Olyan még jobb lenne, amivel esetleg a reggeli bakik is elkerülhetők, vagyis ha nincs időm "egészséges" kaját csinálni, akkor "beugrok a pékségbe, csak ma, nem lesz ebből gond alapon..." Jó lenne ha ilyen esetben is helyettesíthetném a reggelit egy turmixszal.


Az étkezésemben túl nagy változásokat nem vezettem be. Kevesebbet eszek mindenből, mint amennyi igazán eltelítene és jól esne. Az édességeket igyekszem minimalizálni. A fehér cukrot szinte teljesen kizártam az életemből és a lisztet is igyekszem. Nagy hibám volt, hogy egy helyben betoltam egy táblacsokit és minden reggel péksütiztem. A péksütit wellness kenyérre, valamilyen csirke felvágottra és friss zöldségre cseréltem.

Az ebédem továbbra is esik ahogy puffan, de igyekszem figyelni rá, hogy ne legyen tele cukros tésztával.


5-6 kilót szeretnék leadni, inkább formásodnék. Jó lehet ez így?

Milyen fehérje turmixot javasolnátok edzés utánra, étkezés helyett?



2016. márc. 13. 12:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a válaszokat, többet nem kérek! Már sajnálom, hogy kiírtam.

Ahelyett, hogy értelmesen leírnátok mi a probléma (tisztelet a kivételnek, ami alatt Vera utolsó hozzászólását értem pl.), mit kellene máshogy csinálni, csak elveszitek az ember kedvét az egésztől. Hát erre jó ez a gyakorikérdések!? Empátia és segítő szándék semmi.

Nincs durva túlsúlyom, nem gondolom, hogy sanyargatnom kellene magamat ahhoz, hogy legyen egy kicsi alakom nyárra. Nem hiszem, hogy csak a végletek léteznek és mostantól rizsen meg csirkemellen kellene élnem, hogy jól nézzek ki. Az egy másik szint.

Azért írtam ebbe a csoportba és nem a fogyókúrákhoz, mert gondoltam itt hozzáértőbb egyénektől kaphatok tanácsot (és nem csak észosztást), de ezzel a lendülettel fel is adtam.


Köszöntem, emberségből jeles, sziasztok!

2016. márc. 13. 14:46
 12/17 anonim ***** válasza:
Pedig már az első válaszoló leírta: Sárga Kapszula. letölt, elolvas
2016. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egy tanácsot ha elfogadsz: pár gramm magnézium-szulfátot fogyassz minden étkezés előtt, kivéve a reggelit. Ez beindítja a zsírbontást, felpörgeti kicsit az anyagcserét, ezáltal hozzájárul a fogyáshoz. Az íze kicsit keserű, de a hatás miatt megéri használni.
2016. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13: Ez komoly? Asztmagyógyszerként és hashajtóként ismerem. De erről még nem hallottam.
2016. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De arra is jó.
2016. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk én az ilyen anyagcserepörgetőkkel mindig szkeptikus vagyok. Egyrészt tartok tőle, mi lesz, ha elérem a célom... Ha nem szedem, újra visszaáll.

Másrészt szeretem önerőből elérni a céljaimat. :)

2016. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Érdemes vele próbálkozni, kezdőként sokat dob. Én gyógyszertárban szoktam venni.
2016. márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!