Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rizs+csirke. Komolyan hogy...

Rizs+csirke. Komolyan hogy lehet ennyire egysíkúan táplálkozni? Van aki minden nap ezt eszi. Nekem ne mondja senki, hogy az olyan jó.

Figyelt kérdés

egy munkatársam minden nap párolt rizst és csirkemellet(párolva) hoz ebédre.

én is sportolok, éppen ezért rendszeresen kapom az ívet,hogy miért nem eszem én is azt?

de itt gyakorin is mindenhol,hogy rizst meg csirkét szabad enni csak. miért? miért csak ezeket?


2016. márc. 20. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem csak ezt eheted. A makro tápanyag a lényeg amit egy nap beviszel. Az már a te dolgod hogy hogyan is teszed ezt meg. Csak az egyik szénhidrát forrás a rizs, mellette még ott a zab, teljes kiőrlésű kenyér, barna rizs éppen, vagy a krumpli. Fehérje dettó, csirkén kívül lehet még halat, pulykát, marhát, tojást is enni. Nem kell egyoldalúan táplálkozni, vannak alternatívák.
2016. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem kötelező azt enni mehetnek sovány húsok durumtészta hal
2016. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik, hogy akkor változatosan étkeznek, ha egyik nap parizeres zsömlét esznek, a másik nap meg májas kiflit, pedig ugyan azt a szemetet eszik, csak más formában.


Ezzel szemben a hús+rizs+zöldség kombó egy teljesen egészséges, kiegyensúlyozott étrend alapja.


Egyszer fogadásból ettem 100 napig úgy, hogy nem ettem kétszer ugyan azt, pedig akkor is csak hús+rizs+zöldség ment.

Variáltam a húsokat állatok ill. testrészek szerint, variáltam az elkészítési módokat (párolás, sütés, grillezés, rántás, stb.), a fűszereket, a riszből is van minimum 5 féle, amiket egyenként legalább 8-10 féle módon el lehet készíteni, a zöldésgekről meg már nem is beszélek...

2016. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Cortez70 ***** válasza:
60%
Nem csak azt lehet enni, de mit foglalkozol mások kajálásával. Neked nem mindegy?
2016. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ő foglalkozik más kajájával, írta, hogy:

"én is sportolok, éppen ezért rendszeresen kapom az ívet,hogy miért nem eszem én is azt? "


Azt csináld, meg azt egyed, amitől jól érzed magadat. Ha sportolsz, a kajálásra meg nagyjából se figyelsz, már önmagában egészségesebb vagy mint a lakosság 98%-a.

2016. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem egysíkú. Lehet mást is, ez a legegyszerűbb. Ezt a sportot normális kaja nélkül nem lehet komolyan csinálni.
2016. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Cortez70 ***** válasza:
Más meg ne foglalkozzon az én kajámmal, nem? De..:)
2016. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"éppen ezért rendszeresen kapom az ívet,hogy miért nem eszem én is azt?"


Ezért foglalkozik vele.

Nekem is van rizs + csirke + brokkoli ismerősöm, de azért nem eszik mást, mert nem ért hozzá.

2016. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

elnézést,azt elfelejtettem írni,hogy én nem foglalkozok testépítéssel. simán magamért sportolok. félmaratonra készülök,ezenkívül sokat tornázok. de nem súlyokkal.

a munkatársam miatt tettem a testépítés kategóriába.

ő mondja mindig,hogy miért eszem ezt meg azt.. komolyan már alig merek ebédelni mert mindig beleköt.

pedig nem szalonnát meg pacalpörköltet szoktam vinni..de más ismerősök is csak a rizs-csirke kombóra esküsznek. ki vagyok átkozva,hogyha én mást eszek.

2016. márc. 20. 15:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Küldd el az anyjába. Az igaz, hogy a magas fehérjebevitel csökkenti az izomleépülés mértékét, így valamennyire hasznos lenne a te sportodban is. De semmi köze hozzá, hogy mit eszel.
2016. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!