Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ismétlés- és sorozatszá...

Milyen ismétlés- és sorozatszámokkal érdemes edzeni?

Figyelt kérdés

Saját testsúlyos edzést végzek, az alap a Fegyencedzés.

Ami feltűnő, hogy míg a könyv szerint a szintlépésekhez 3x40-50 ismétlés kell, addig általánosan ennél kevesebb ismétléseket ajánlanak az emberek.

Nyilván nem lehet teljesen általánosítani, de pl olvastam olyat, hogy 5x15 és szintlépés egységesen. Vagy van valakinek jobb, akár gyakorlatonként lebontott ismétlésszámos táblázata?



2016. márc. 22. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Sulyzos edzesbe ugy 12-15 nel erdemes szintet lepni

Hat szerintem azert ott is ervenyes valamennyire a min 8 ismetles

2016. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
3-4 sorozat gyakorlatonként. Ismétlésszámban ha 20 felett menne egy gyakorlat, akkor nehezíteni kell.
2016. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is valami ilyesmire gondoltam. Ha 15, 20 ismétlés megy akkor már lehet szintet lépni. Megpróbálkozom 3, helyett 4-5 sorozattal
2016. márc. 22. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát , szerintem ott valamit elnéztél. A keményebb gyakorlatoknál, inkább 2*5, 2*10 eket ajánl.

Oks most itt olvasom, hogy a haladó szint az egykezes fekvőnél, 100-100 kezenként, deeee szerintem , az biztos, hogy az izomépítés kárára megy :D

Egyébként, én is fegyenc edzéssel kezdtem el dolgozni, lassan 4 éve, de rá kellett jönnöm, hogy nem érdemes kizárólag saját testsúlyos gyakorlatokkal edzeni, érdemes keverni a súlyzós gyakorlatokkal. Ki tudják frankón egészíteni egymást. Gyorsabban tudsz haladni, a mesterlépések felé is, és a súlyzós, gyakorlatoknűál is jól jön az az erő, amit a fegyenc edzés gyakorlatai miatt megszereztél. 80 kiló voltam, amikor nekiálltam a súlyzós gyakorlatoknak is, már vidááman ment, 15-15 egykezes fekvőtámasz. Pillanatok alatt eljutottam, a fekvenyomásba 3*5 100 kilóval. Guggolásba szintén, gondolom én az egylábas guggolás súllyal, segített abban , hogy a kétlábas guggolást már 3 hét után tudtam, 100 kilóval nyomni. Szóval érdemes keverni a kettőt, vagy legalábbis kipróbálni :)

2016. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De egyébként ,amit Cortez ajánlott, az ugy jó ötlet. De szerintem a könnyitett gyakorlatoknál a fegyenc edzésba, mint pl a falnál végzett fekvőtámasznál, az az 50-60 as ismétlésszám, az izom és idegrendszer kapcsolatának az edzéséről szól, hogy késöbb ne legyen problem, ha eljutsz az egykezesekig. Bár javitsatok ki, ha szerintetek nem jól gondolom. Óhhh el ne felejstesm, ha esetleg ugy érdekel a téma, akkor érdemes elolvasnod, Pavel Tsatsouline : A Meztelen Harcos című könyvét. Ott egész frankón belemegy ezekbe a dolgokba.
2016. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!