Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek a testépítésnek?

Earthnemesis kérdése:

Hogyan kezdjek a testépítésnek?

Figyelt kérdés

Üdv,

Már újévkor elhatároztam, hogy szeretnék testet építeni, edzeni, de egy szerencsétlen kéztörés miatt nem tudtam elkezdeni, azonban ez már begyógyult. Arra lennék kiváncsi, hogyan, és miképp kezdjek a testépítésnek. Van egy edzőterem itt helyben mely nem rég készült el, ahová szeretnék menni. Milyen felszerelést vigyek? És mit csináljak, mihelyst megveszem a belépőt? Mit kellene csináljak először?

Továbbiakban, mivel nem nagyon ismerem a gépeket, lesz valaki aki bemutatja azokat? Lesz, ki segítsen, ha valami nem megy? Illetve, miket kéne használjak, milyen izomcsoportokat mozgassak meg, mekkora ismétlésszámban? Kicsit bátortalan vagyok, valószínűleg egyedül mennék, aggódom, hogy egyszerűen nem fogom tudni, hogy mit csinálok, vagy, hogy hova menjek, mit csináljak...

Igen, tudom, vannak ilyesmi kérdések kisezer oldalon, de így komplexen, és hosszan várom a választ. Ha ez számít akkor kicsit magamról: 15 éves fiú vagyok, 174 magas és kb. 64kg körül. Mozgási aktivitásom igen lecsökkent mivel kéztörésem miatt áprilisig felmentett vagyok, viszont már tökéletesen használom, fájdalom nélkül.



2016. márc. 23. 19:44
 1/4 A kérdező kommentje:

+ Hányszor menjek egy héten?? Meddig tartson egy edzés?

Egyéb kiegészítő válaszokat is várok, amiket esetleg nem kérdeztem meg!

2016. márc. 23. 19:46
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

+ a Sárga Kapszula című könyvet olvasd el.

2016. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:

Olvasással kezdj, mert senki nem fog neked ide oldalakat írni. Előttem írták, hogy mit kell olvasni.

Van amelyik teremben vagy teremedző, aki segít neked. Ha meg nincs, akkor a tapsztaltabbaktól is kérhetsz segítséget.

2016. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát úgy terveztem, hogy holnap délelőtt már megyek is, csak tudást akartam magamba nyerni, hogy mégis, hogyan kezdjem. Először az előbb ajánlott "A Sárga Kapszula" c. "könyvet" elolvasom, még mai nap, remélem sokat tanulhatok, és önbizalmat is nyerek belőle.
2016. márc. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!