Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az orvosom szerint nem szabad...

Az orvosom szerint nem szabad a gerincem terhelni (pl:gugolás) az edzőm mást mond, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Gerinc ferdülésem van, az orvos azt mondta ne csináljak olyat teremben ami terheli a gerincet...az edzőm szerint viszont a pont sokat kell gugolnom meg felhuznom, hogy erősödjenek a hát izmaim és kiegyenesedjen a gerincem

Kinek van igaza szerintetek? Én nem értek az ilyenekhez annyira, az orvosnak adok igazat, csak nem hülyeséget tanult, de na az edzőm is egyetemet végzett, szóval nem tudom mit is kéne, ti mit gondoltok

Am ez a gerinc problémám: hát kezdeti szakaszán 14-fokkal balra, közepén 12fok-al jobbra. fokozott háti kyphosis. Zárólemezeken egyenletlenség, porcrészek közepesen beszűkültek. sclerosis S.I csigolyán és az alsó sacralis csigolyákon sima bifida


2016. márc. 23. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hat ebbol a szak izebol nem sokat ertettem de akkor labtolozzal

Meg torzs emeles vagy mi annak a neve az is a gerinc melletti izmokat erositi csak tudja majd az edzo

2016. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hallgass az orvosra.A felhúzás eleve nem egy gerincbarát gyakorlat,hátizom erősítésre viszont ott a csigás evezés pl.De ez utóbbit is úgy mondom,hogy az orvostól is kérdezd meg.
2016. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2016. márc. 23. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:
egy edzőre hallgatnál egy orvos helyett?
2016. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, az orvosnak adok igazat, csak kíváncsi vagyok az itteni véleményekre is.
2016. márc. 23. 22:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyetemi diplomám nekem is van, de az orvosi dolgokhoz attól még nem értek... Nem tudom, az edző mit végzett s főleg mennyi gyakorlata van gerincproblémák kezelésében...

Oké, az orvosok sem mind pengék, de bizonytalanség esetén megkérdeznék többet, az edző szavára nem játszanék a gerincemmel...

2016. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 HarciCsiga ***** válasza:

Rengeteg buta doki van(ez csak egy papir nem feltetlenul van mogotte megfelelo tudas is ez ugyan ugy igaz a tobbi szakmara is),

Nagyon enyhe gerinc ferdulesnel peldaul lehet ovatosan guggolni es felhuzni mert a gerincmerevito izmaid megerosodesuk utan valoban korigaljak valamennyire a gerinced, ha viszont picit komolyabb gerinc ferdules akkor eleinte nem art az egesz torzset felhozni egy bizonyos eroszintre meg mielott elkezdenel felhuzni es guggolni, ha kirivoan sulyos gerinc ferdulesed van akkor marad az amit a doki mond.

2016. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Se az orvosra, se az edzőre nem szabad ilyenekben hallgatni... Az orvos ért a szakterületéhez, de fingja nincs az edzésről.. Az edző ért az edzéshez, de fingja nincs arról, mi a bajod..

Aki választ adhat, azt gyógytornásznak hívják... Neki pont az a szakmája, hogy mindkettőköz értsen...

2016. márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is gerincfferdülésem volt.Gyógytornászhoz is kellett járnom.Aztán elkezdtem csinálni az ICF 5x5-öt,amiben rengeteg guggolás és nagysúlyos felhúzás van.Mára már az ortopéd orvoshoz sem kell visszamennem,elmúlt a gerincferdülés.

Amúgy ajánlom az Y-emelést,ez egy nagyon jó tartásjavító,korrekciós gyakorlat és ha teheted,menj el egy csontkovácshoz (ne kuruzslóhoz!).

2016. márc. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek igaza van, közben egyiknek sincs...


Gerincferdülésnél nem szabad olyan gyakorlatilag végezni, amik nagy terhelést tesznek a gerincre - érthető okokból.

Ellenben a gerincferdülésen rengeteg javít (ha el nem is mulassza) ha a hát izmai erősödnek, főleg amelyek a gerinc mellett tapadnak.


Tehát erősíteni kell a hátat de nem ész nélkül és nem gerincterhelő gyakorlatokkal és akkor jobb lesz.

2016. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!