Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzésnél hány...

Teljes testes edzésnél hány sorozat/gyakorlat kell egy izomcsoportra?

Figyelt kérdés
Hetente 3x megyek edzeni, többi nap aerob vagy kardio. HST-t csináltam már, nagyon bejött, de szálkásítás alatt egy sima teljes testes edzéstervet szeretnék összerakni, de a sorozatok számában nem vagyok biztos.
2016. márc. 27. 21:35
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
0%

Én sosem tornázok egész testre egyszerre, mert sok ismétlés (kb. 4-5x 20gyakorlat) szükséges, és ha az egész tested át szeretnéd mozgatni, akkor nagyn belefáradnál. Ha háromszor mész edzeni akkor szerintem (én úgy csinálnám), hogy 2-3 testrész osztasz be 1 napra.


De amúgy ha á sorozatokra vagy kiváncsi akkor és 1 izomcsopotra 4-5 féle gyakorlatot csinálj 3-4-szer 20-25gyakorlatot (attól függ hogy bírod).

Remélem tudtam segíteni!!! :D :D :D

2016. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Első, majd olvasd el a válaszokat, mert nem tudod mi az a teljes testes edzés.
2016. márc. 27. 21:48
 3/24 Cortez70 ***** válasza:
100%
1-2 gyakorlat. Gyakorlatonként 3-4 sorozat. Kisebb izmokra elég mindig az 1 gyakorlat edzésenként teljes testnél, de van mikor a nagy izmokra is. Ezt majd érzed.
2016. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, köszönöm!
2016. márc. 27. 21:58
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Tornázás..egyem a szíved :**
2016. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg tapasztalatod a teljes testes edzestervekkel akkor eloszor csinalj meg egy elore megirt programot, hogy lasd hogyan mukodik a dolog es kesobb majd ossze tudsz egy szemelyre szabottabbat allitani.

A stronglifts 5x5 vagy icf 5x5 jo valasztas lehet vagy ha haladobb vagy akkor madcow de azt tenyleg csak haladokent. (~150kg guggolas alatt inkabb az elso ketto)

2016. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Eleinte izmonként 1 elég. Később, ha már 2-3 sorozattal érdemben tudod terhelni az adott izmot, mehet 2 is egy edzésen. Pl. mell: fekvenyomás 3-4 sor, utána 1-2 sor tárogatás. Váll: valamilyen nyomás 2-3 sor, utána 1-2 sor oldalemelés.

Ezekkel az előre megírt edzéstervekkel én nem vagyok kibékülve, megmondják hogy edzésről edzésre vagy/és hétről hétre mennyire növeld a súlyt. Nincs az az isten, hogy te hétről hétre súlyt tudj növelni, nem hogy edzésről edzésre. Néha előfordulnak jobb napok, de nem mindig. Ha meg beállsz egy olyan súlyra amivel mindig megy az 5x5, nem használod ki magad, nem fejlődsz.

2016. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

#5

Olvasd el figyelmesen valamelyik elore megirt edzestervet es akkor megerted hogyan lehet edzesrol edzesre novelni a sulyt. (nem akarom leloni a poent, olvasd el, viszont amig nem erted ne kritizald)

2016. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt félre címezted:)
2016. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Igen, bocsi 7-est akartam irni damadve felhasznalonak cimeztem.
2016. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!