Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány nap alatt tudom megtanuln...

Hány nap alatt tudom megtanulni a spárgát?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok annyira hajlékony, de nagyon meg akarom tanulni a spárgát.(egy színdarab hoz kell) Most nagyon nem megy, szinte még derékszögbe se mennek szét a lábaim. Lenne időm gyakorolni, csak még azt nem tudom, hogy milyen gyakorlatokat érdemes csinálni... Kérlek segítsetek, ha tudtok.

13/L



2016. márc. 30. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Baromi sokat kell hozzá nyújtani.

[link]


Youtube-on találsz mégtöbb tutorial videót szerintem ha rákeresel.

2016. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Ezt nem napokban merik, sot, az is lehet hogy te soha az eletben nem fogod tudni megcsinalni. Nem javaslom az otthoni, ellenorzes nelkuli gyakorlast, mert sulyos serules is lehet a vege.


Kerd meg a tornatanarodat, hogy segitsen - de ismetlem, ez nem napok alatt fog menni, hanem adott esetben honapok kellenek hozza.

2016. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én is 13 éves lány vagyok és már régóta akartam spárgázni de akármennyit nyújtottam nem ment le se a harántspárga se az angolspárga.Aztán beiratkoztam táncolni és egy csomó nagyon jó nyújtási gyakorlatot megtanultam.Mivel nem tudom te melyiket szeretnéd megtanulni ezért leírom mindkettőt:)

Harántspárga:Térdelj le és az ügyesebb lábadat nyújtsd ki előre (általában a jobb)a hátsó (ha a jobb ügyesebb akkor a bal)pedig maradjon térden de ne ülj rá hanem nyújts ki.Ezután hajolj rá a jobb lábadra amennyire csak tudsz.Akkor jó ha már leér a könyököd.Figyel hogy a hátsó maradjon derékszögbe.Ha ez megvolt akkor a hátsót nyújtsd ki és az elsőt hajlítsd be.(ne cseréld fel a lábaidat,maradjon hátul a bal) próbáld minél jobban lenyomni a csípőd.Ezután próbálj meg beleülni.Nekem egy hét elég volt hogy lemenjen de minden nap csináltam nem kevés ideig.Az elején nem lesz valami szép de ha megvan akkor figyelj arra hogy a jobb (első lábad) tér felfele a bal lefele nézzen.

Angol spárga:Feküdj a hátadra és és a lábaid legyenek függölegesek majd engedd le őket oldalra,fogd meg a térdeidet és kis mozdulatokkal húzd őket a talaj felé.

Ülj le és nyisd terpeszbe a lábad.Hajolj bele de úgy hogy az egész törzsed a talajon van.Ha elsőre nem megy kérj meg valakit hogy nyomjon le,aztán majd ráérzel.Maradj így ameddig csak tudsz.Ez eléggél fáj de nagyon hatásos.Ha elég laza vagy akkor gördülj át terbeszből hasra.Ezt nehezebb megtanulni de nem lehetetlen.Viszont sajnos nem tudom mennyi idő alatt lehet megtanulni mert én nem csináltam mindennap.Itt még az a fontos hogy a térded felfelé nézzen.


Bocsánat a helyesírási hibákért ,remélem érthetően fogalmaztam.Ezeken kívűl egy csomó nyújtási gyakorlat van,nézz szét youtube-on.Remélem sikerülni fog,nyújts minden nap és ne add fel! Sok sikert!:)

2016. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Kell hozzá több év, legalábbis én igaz hogy férfiból vagyok de heti 5 nyújtással 3 évig annó nem tudtam a teljes spárgát
2016. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább negyed év, még neked is.
2016. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek a valaszt. :)
2016. ápr. 2. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!