Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el saját magam...

Hogyan kezdjek el saját magam edzeni?

Figyelt kérdés
Borzasztó vékony vagyok (már nagyon zavar lassan 25-höz közeledve is még mindig ~53kg), szóval minimum egy 15-20 kilót kellene felszednem, hogy legalább egy kicsit emberibb testalkatom legyen. A probléma csak az, hogy tényleg senkit nem ismerek, aki eljönne velem és megmutatná melyik gépet, hogyan kell használni. Letöltöttem "A sárga kapszula" című könyvet. Csak bele-bele nézegettem, úgy látom mindent ír a testépítésről (kaja, edzésterv), de nem nagyon részletezi, hogyan kell a gépeket használni. Totál laikusként meg nem szeretném égetni magamat, hogy eltöltök egy órát az edzőteremben a lábtolóval, mellgéppel, szóval amiket egyébként is ismerek az egyetemi tesiórákról és kvázi nem veszem komolyan az egészet. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami könyv vagy YouTube oktató videósorozat, ami bemutatja az összes ma létező gép használatát? Szeretném, hogy ha kezdőként egy ilyen helyre bemegyek, akkor már tisztában legyek mindennel, hogy mit miért akarok csinálni. Vajon ha először mennék egy konditerembe, mennyire lenne bárki ösztönösen segítőkész. Igaz kicsit magamnak való vagyok, de ha valaki nem akar égetni, szívesen igénybe venném a segítségét. Természetesen személyi edző nem jöhet szóba, mert az kicsit drága és ha magam is tisztában lennék a lényeges dolgokkal, akkor teljesen felesleges pénzkidobás lenne.

2016. ápr. 12. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem a gépekbe kéne belebuzulni, hanem szabadsúlyos alapgyakorlatokra hagyatkozni. Olyan terembe menj, ahol legalább egy terem felügyelő van az majd segít. Egyébként, marha nagy össze egyszer kifizetni 2 órát hogy rendesen elmagyarázzák tényleg.. Youtube televan oktató videókkal, nehéz beírni oda is, hogy how to bench press correctly.
2016. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*Hagyatkozni helyett, az alapozni szót akartam írni.
2016. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
irjad be Youtubéra hogy " Anatomy of a BUFF DUDE " és elé azt hogy milyen izomcsoport érdekel, pl "LEG" vagy "BICEPS" - ez egy kezdőknek elég hasznos videósorozat, bemutatja az izom funkcioit és 4-5 gyakorlatot is rá!
2016. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a Buff Dudes-t, de az anatomy sorozatban rengeteg speciális izolációs gyakorlatot is mutogatnak, ami egy kezdőnek tök értelmetlen.
2016. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Menj el egy személyi edzőhöz, egyszer el lehet viselni azt a pár ezer forintot. Összerak neked személyre szabott étrendet, ami kb a legfontosabb az egészben. Ír neked edzéstervet, meg mutatja neked a gyakorlatokat. Utána már tudod magadtól. Ne a gépek izgassák a fantáziád hanem a szabad súlyok, ahogy azt előttem is írták már. Sok sikert!
2016. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!