Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért hisznek a tesitanárok a...

Miért hisznek a tesitanárok a sulis tzs mérőnek?

Figyelt kérdés
Osztálytársamat mérték, először még le se tudta rendesen mérni, kiírta hogy hiba. Másodjára pedig 5,4% tzs-t mutatott neki (187cm a gyerek és 73kg). Megkérdeztük a tanárt hogy most akkor mivan ezzel a géppel, mert biztos hogy nincs ilyen alacsony testzsírja egy olyan embernek, akin látszik hogy 15% körül van inkább. Tanár mondta hogy ez valós, ez a gép számolja, ez jó, meg hogy volt egy másik srác 4,3%-kal. Próbáltuk neki elmagyarázni hogy a profi testépítők, akik fullosan levannak pucolva, akik kiállnak a színpadra, azoknak lehet olyan 4% körül és azt se bírják tartani nagyon sokáig, akkor ne hogy már egy kajával nem törődő gyereknek 5% körül legyen folyamatosan a testzsírja. Ezek hol kapnak képzést? Meg kitalálta ki ezt a mérőgépet és a többiek miért nem verték agyon?

2016. ápr. 12. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Na ez az. Egyszer nekem is 13%-ot mért, azt full szarul kajáltam:D Most 18-at mért, és jól kajálok meg minden, szal ki érti.
2016. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Haveromnak nem tudta lemérni, de úgy kell elképzelni a gyereket, hogy van vagy 7% testzszsírja. Kajak egy deka felesleg nincs rajtad, mérték vagy 5x, zoknival, análkül stb, sehogy nem tudta lemérni, erre beírtak 12%-ot.

Nekem egészen pontosan lemérte akkor, 17%-ot mért. Full dagadt osztálytársamnak 23%-ot, miközben volt vagy 30%.

Vicc.

2016. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem teljesen mindegy? Megbuksz testzsirbol, vagy mi a baj?
2016. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Mégis honnan lenne tudása ilyen dolgokhoz?
2016. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mérés nem jó. Nagyon pontatlan. A tanárnak is csak nyűg egyébként az egész.
2016. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a fogyisba meg jönnek a lányok, hogy nekik 8%-ot mért a gép... Aztán lehet, hogy anorexiásoknál kivételesen van ilyen, de azért ekkor már szinte mindenki halott, nem?

De egyértelmű félremérésekről milliószor lehet olvasni.


Egy tesitanártól elvárnék valami nagyon alap tudást a témában, de nekem is voltak tanáraim, elég rosszak, így tudom, hogy az elvárásaim eléggé optimisták.

2016. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még nem voltak ilyen kütyük. Orvos megmérte súlyom, magasságom, beütötte a kvabonyolult BMI kalkulátorába és megállapította, hogy bszottul vékony vagyok.


Csávónak Torrente alakja volt és elmondta a véleményét a helyes étkezésről, ami nála szakmai tanács is volt:

Zabálni kell pörköltet kenyérrel. Néha lehet zsírt is rakni rá. De ha nincs más, parizer is megteszi.

Diplomája van és még mindig "praktizál".

2016. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most utalni akartam rá mennyire értenek sulis orvosok a szakmájukhoz. Na ebből képzeld el, a tesitanár mennyire érthet bármihez, ami nem a kötél megmászásával kapcsolatos.
2016. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

BMI, jaj... Bár vannak ezek a testzsírkalkulátorok is, pontosabbak és pontatlanabbak :) Nekem hasonló adatokat adtak, de a legpontatlanabbnál (magasság, testsúly, nem és életkor kellett hozzá) kiszámoltam, hogy egy jó kis számhoz 100 évesen már max. 30 kilónak kéne lennem... De már 40-60 évesen is durván eltért a 20 évestől, márpedig nem hinném, hogy olyan nagy lenne a különbség.


Miért nem lehet normálisan megmérni? Vannak rá egész jó módszerek, úgy tudom. Mindig tervezem, hogy lemérem, de eddig elmaradt, bár úgyis tudom és látom, hogy rohadt sok.

2016. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nemrég láttam egy dokumentumfilmet, ott egy világhírű edző mér valami 4% testzsírt egy csont és bőr srácnak.
2016. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!