Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a könyököm ha az...

Miért fáj a könyököm ha az ún. "Diamond pushup"ból meg csinálok 15-öt?

Figyelt kérdés
6 hónapja edzek. 1 hete meg vettem a Fegyencedzés c. könyvet. Már a mesterhatos 6. fokán járok ami a "Diamond pushup" lenne, de amiért fáj a könyököm nem igazán tudok 15-nél többet és 20-at kéne... Valami ötlet hogy hogyan tudom enyhíteni esetleg meg szüntetni a fájdalmat?

2016. ápr. 18. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyengék még az izületeid. Erősítsd meg, mondjuk kicsit könnyebb gyakorlatokkal.
2016. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk a teljes fekvőtámasszal?
2016. ápr. 18. 20:25
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Akár. Amúgy örülök, hogy látok itt is fegyencest. :)
2016. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Detto :) Manapság jobbnak tartják a gépekkel valóedzést ami károsítja az izületeket.
2016. ápr. 18. 20:33
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyesmikkel, hogy statikus tartások (mérlegek) vagy dinamikus mozgásokkal foglalkozol? Bár ez már inkább Street Workout, amihez pld. fegyenccel jól fellehet erősödni.
2016. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mivelhogy max 20 szabályos húzóckodást tudok meg csinálni nem foglalkozom ilyenekkel MÉG :) És te?
2016. ápr. 18. 20:36
 7/18 anonim ***** válasza:

Annyival már igazából ellehet kezdeni, ha tényleg szabályos.

Hát én már 7,5 hónapja edzek, Street Workout, egész jól haladok, zászló, hátsó függőmérleg, muscle up, meg néhány dinamikus elem: rúdon átugrás, szaltó

Igazából akkor kezd el, ha minden mesterlépést megcsináltál, kivéve az egykezes húzódzkodást, mert azt még én sem tudom. :)

2016. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Te meg honnan veszed hogy a gépek károsítják az ízületet?:D

A helytelen végrehajtás károsítja....

2016. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Ez igaz, ugyanúgy, ha ész nélkül edzünk, sajáttestsúllyal is meg-meg sérülhetünk. A Fegyencedzés c. könyvvel épp ez a baj, rettenetesen leminősíti a sulyzós edzést. De hát ugye marketing..
2016. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ma 20:42

Néha nem tudom eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek a mostani generáción, akikkel megvetetik a túlárazott vagyont érő edzőtermi bérletet, súlyzókat meg egyéb vackokat, és akik abban reménykednek, hogy ettől erősek és edzettek lesznek. Egy részről jót nevetnék mert csodára méltó ez az átverés. A fitnesziparágnak sikerült megetetnie az egész világot azzal, hogy ilyen felszerelések nélkül nem lehet meglenni. Ma egy átlagos edzőtermi arc kizárólag a külsőre figyel, nem pedig a képességeire. Elég feltűnő nem kell hogy működjön. Ezeknek az embereknek nagy, mesterségesen felpumpált karjaik vannak, de a méretet csak maga az izomszövet jelenti. Kérj csak meg egy átlagos izomembert csináljon egy egylábos guggolást- abból a fajtából ahol a segge meg érinti a földet- a térdszalagjai valószínűleg ott helyszínt ketté pattannának. A legtöbb testépítő a meglévő erejét nem tudja összehangolni, használni: ha megkérnéd őket kézenjárasra, simán arcra esnének ;)

2016. ápr. 18. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!