Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a könyököm ha az...

Miért fáj a könyököm ha az ún. "Diamond pushup"ból meg csinálok 15-öt?

Figyelt kérdés
6 hónapja edzek. 1 hete meg vettem a Fegyencedzés c. könyvet. Már a mesterhatos 6. fokán járok ami a "Diamond pushup" lenne, de amiért fáj a könyököm nem igazán tudok 15-nél többet és 20-at kéne... Valami ötlet hogy hogyan tudom enyhíteni esetleg meg szüntetni a fájdalmat?

2016. ápr. 18. 20:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ennyi erovel kerj meg egy street workoutost hogy huzzon fel 200 kilot vagy guggoljon le 150-el.
2016. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A legfőbb probléma az hogy az emberi test legnagyobb és legerősebb izmai a lábban vannak. Ez azt jelenti hogy a megdolgoztatásukhoz nehéz súlyok kellenek. Mivel az alsótest izmait már maga az is edzi, hogy egész nap cipelik a testet, gyorsan hozzászoknak az edzéshez. Emiatt idővel egyre nehezebb súlyokat kell használni. Igazság szerint a hosszú ideje guggolóknak hatalmas súlyokat kell használniuk, ha továbbra is fejlődni akarnak. A legjobb guggolók közt nem ritkák a legalább 200 kilósra megpakolt súlyzók és ezek csak a genetikailag átlagos, szerek nélkl edző fickók!!! Ha súlyokkal guggolsz ezeket a nagy és nehéz súlyzókat a hátad felső részén kell tartanod.Amikor ezeket a súlyokat a hátukra teszik, ezzel függőleges irányban jelentősen meg terhelik a gerincet. Ez nyomja a csigolyákat és a porc korongot, ami a lumbágótól kezdve az izomránduláson át a porc korong kiboltosulásáig vagy sérvéig bármihez vezethet... Ha a teljes terhelés egy pontot ér a gerinc csúcsának közelében, a sportolónak guggolás közben túlságosan előre kell dőlnie, emiatt a hát alsó szakaszának izmai is megsérülhetnek. Jó oké aláírom egy street workoutos lehet hogy nem tud guggolni 200 kilóval DE kérdezz meg egy testépítőt aki rendszeresen guggol ezekkel a hatalmas súlyokkal hogy van e valami térdproblémája. Szinte mindegyiknek van valamilyen problémája (porckopás....) De az biztos hogy az összesnek ropogni fog a térde ami megintcsak a porckopás egyik jele.
2016. ápr. 18. 21:15
 13/18 anonim ***** válasza:
Úgy látszik te lettél a megváltó, 6 hónap edzésmúlttal.
2016. ápr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mondtam én valaha is ilyet hogy én lettem a megváltó mert már féléve edzek? Csak próbálom elmondani a saját testsúlyos edzés előnyeit, erre te egyből leszólsz... Itt látszik meg az emberek IQ szintje. ;)
2016. ápr. 19. 19:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Te beszélsz az IQ szintről? Mr."műizom".
2016. ápr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nekem szólt az a szép kis meséd na nézzük is csak meg, hogy hol írtál hülyeségeket,igazából ki kell elemezni az egész szöveget mert szinte az egész bullshit,tudom nem fogom megváltoztatni a véleményed,te ebben az álomvilágban fogsz élni,amit az a könyv épített fel benned,én nem edzek 20 éve,nincs akkora tapasztalatom mint 1-2 itt írónak,de a te hülyeségeidre még én is tudok válaszolni,erre a kommentemre nem muszáj reagálnod,nem akarlak megváltoztatni,nyugodt szívvel élj ezzel a tudattal,de mégse bírom ki hogy ne reagáljak,rég láttam ekkora hülyeséget így leírva,na akkor kezdjük


"Néha nem tudom eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek a mostani generáción" Eléggé nagy beképzeltség felőled, hogy az egész generációt lealacsonyítod és úgy írsz mintha te bele tartoznál, miközben szerves része vagy.


"akikkel megvetetik a túlárazott vagyont érő edzőtermi bérletet, súlyzókat meg egyéb vackokat, és akik abban reménykednek, hogy ettől erősek és edzettek lesznek"


Életemben nem tettem be a lábam konditerembe,helyette berendeztem magamnak egy szinte kizárólag szabad súlyból álló kis termet a pincébe,csigás gépet egy két kiegészítő gyakorlatnak használok,a szabad súlyok és a saját testsúlyos gyakorlatok híve vagyok (igen,nem ítélem el a húzódzkodást és társait nagyon jó gyakorlatok,én is lelkesen végzem őket).


" A fitnesziparágnak sikerült megetetnie az egész világot azzal, hogy ilyen felszerelések nélkül nem lehet meglenni"


Gépek nélkül kiválóan meg lehet lenni,aki meg dopping szer nélkül akar szálkás 45cm-es felkart annak nélkülözhetetlen a szabad súly,street workout-tal soha az életbe nem lesz doppingszer nélkül szálkásan 45cm-es karod,ezzel remélem te is tisztába vagy.


"Ma egy átlagos edzőtermi arc kizárólag a külsőre figyel, nem pedig a képességeire" A divat gyúrmák igen,de egy normális ember akinek ez jelent valamit az pont hogy nagyon is figyeli az eredményeit.


" Ezeknek az embereknek nagy, mesterségesen felpumpált karjaik vannak, de a méretet csak maga az izomszövet jelenti"


Na várjunk,itt hatalmas sötétség van neked. Mesterségesen felpumpált kar?Ha valaki 130kg-al nyom fekve akkor annak az izomszövetei között levegő kerül?Vagy mivel lesz felpumpálva?A levegőtől fog tudni valaki 180kg-ba beleguggolni (szándékosan natural testépítéssel is elérhető súlyokat írok) Ha hiszed ha nem ott valóban izom van,tőlem akár fel is vághatod valakinek a kezét hogy megbizonyosodj róla.


"Kérj csak meg egy átlagos izomembert csináljon egy egylábos guggolást- abból a fajtából ahol a segge meg érinti a földet- a térdszalagjai valószínűleg ott helyszínt ketté pattannának."


Szerinted aki beleguggol 200kg-ba úgy hogy vízszint alá megy a combja nem fog tudni 1lába guggolást csinálni? Én közel se tudok 200kg-ba beleguggolni de még én is meg tudom csinálni,ami talán kicsit hátráltat az az egyensúlyérzékem,de az nem erő kérdése hanem hogy fejlesztem-e vagy nem.Mindenki abban jó amit rendszeresen csinál,akinek 2x akkora lába van mint egy hosszútávfutónak nem fog tudni lefutni 20km-t ha nem fut rendszeresen,mert nincs hozzászokva az idegrendszere,a teste,de a lába bírná mert megvan hozzá az izomzat de ha a többi nincs akkor nem fog neki menni,és ezt nem lehet arra fogni hogy mert semmit se ér a lábizom,az állóképessége nem ér inkább sokat mert a fekve nyomástól nem fog nőni az állóképesség. De egy futó se bírna belenyomni 150kg-ba mert ő nem abban jó,ő nem csinálja azt rendszeresen ezért nem is megy neki,ez ilyen egyszerű.


"A legtöbb testépítő a meglévő erejét nem tudja összehangolni, használni" Biztos nem tudja összehangolni amikor belehúz 200kg-ba szabályosan :D


"ha megkérnéd őket kézen járasra, simán arcra esnének " igen arcra esnének,de nem azért mert az izomzatuk nem bírja,hanem mert egyszerűen tudják megcsinálni mert nem gyakorolták soha,senki se úgy születik hogy tud kézen járni,ahhoz nagyon komoly egyensúly kell,és ezt a nehéz súlyzós edzés nem biztosítja,csak az izomzatot,de ha izomzat megvan,egyensúly nincs akkor megint nem fog sikerülni,igaz?


A második kommentedbe már értelmesebb dolgokat írtál de amikről beszélsz könnyen meg lehet előzni.


"Ha súlyokkal guggolsz ezeket a nagy és nehéz súlyzókat a hátad felső részén kell tartanod.Amikor ezeket a súlyokat a hátukra teszik, ezzel függőleges irányban jelentősen meg terhelik a gerincet. Ez nyomja a csigolyákat és a porc korongot, ami a lumbágótól kezdve az izomránduláson át a porc korong kiboltosulásáig vagy sérvéig bármihez vezethet..."


Alapesetbe igen a gerincedet iszonyatosan leterheled ezzel,kivéve ha a tartóizmaid elég fejlettek,a gerincedről a terhelés legnagyobb részét leveszik,a szabályos guggolástól naturalba biztos nem fog sérülni a gerinced ha elég fejlettek a tartóizmaid mert azokra megy a terhelés,ezért is fontos a hátizom és törzsizom,meg még a hasizom fejlettsége is.


"DE kérdezz meg egy testépítőt aki rendszeresen guggol ezekkel a hatalmas súlyokkal hogy van e valami térdproblémája." személyesen ismerek egy 40 éves embert aki 22 éve edz és elég nagy súllyal guggol,nincs térdproblémája és porckopása mivel ezt az étkezési zselatinnal meg lehet előzni,és a térde se ropog :)



A street workout egyáltalán nem rossz edzés,de határai vannak,egy idő után nem lesz elég a saját testsúlyod,ha már megcsinálsz egyszerre 50 húzódzkodást akkor szinte semmi terhelés nem éri az izmaidat és nem fejlődsz,ekkor szoktak súlyt akasztani magukra amivel lehet növelni a terhelést és akkor megint ott járunk hogy súllyal való edzés,súlyok nélkül lehetetlen kihozni a genetikai határodat és ezt te is meg fogod tapasztalni és más szemmel fogsz nézni a súlyzós edzésre,elég gyerekes dolog lenézni egy egész sportágat.


És a könyöködre neked is ajánlom az étkezési zselatint,jót tesz az ízületeknek,lehet nem fog fájni a könyököd


(És mondok egy még brutálisabb dolgot,a dopping használók sincsenek felfújva,nekik is izmuk van)

2016. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Látom szép kis szöveget írtál. Valamikor én edzettem súlyokkal, úgy hogy ne mond hogy nem kóstoltam bele, másrészt azért hagytam abba a súlyzós edzést mert nekem is ropogott tőle minden izületem(!) és nem csináltam szabálytalanul a gyakorlatokat, mindig egy képzett személyi edzővel edzettem.

Harmadrészt

Az edzésed fő céljának az erőnek és az egészségnek kell lennie. A testednek annyira erőssé és funkcionálissá kell válnia, amennyire csak lehet, és ennek meg kell maradnia öregkorodig. A calisthenic meg tudja ezt adni. De azért legyünk őszinték: azért mindenki akar egy kis izmot is. Vagyis lehetőleg többet. A nagy, izmos testalkat segít az önbecsülésben és azt sugallja a többieknek hogy "ne merj belém kötni".

A street workout vagy akár a tradicoinális calisthenic azoban bármilyen testre izomkötegeket pakol, és a lehető legrövidebb úton biztosítja az optimális fejlődést. Emellet a végeredmény nem egy ijesztő, művi "felpumpált gorilla"-jelmez, amit a mai szteroidos testépítők olyan szívesen viselnek. Az eredmény természetes, egészséges, és tökéletesen arányos test lesz, mint egy katonának vagy mondjuk egy ókori görög atlétának, akikről a görög istenek szobrait mintázták, és akiket még ma is a tökéletes emberi test őstípusának tartunk.

A szteroidok előtti időkben a közvélekedés szerint John Grimnek volt minden idők legizmosabb embere. Grimek 1939-ben elnyerte a tökéletes ember címet és ha jól tudom ő volt az egyetlen a Mr. Olimpia történetében aki egynél többször is elnyerte a címet, 1940-ben és 1941-ben. Grimek lelkes súlyemelő volt, de állítása szerint felsőtestének izmait a kézenállásban végzett fekvőtámaszoknak köszönhette. Sokat hirdette a calisthenic értékét, de úgy tűnik figyeltek rá. A testsúllyal végzet edzés masszív izmos testet eredményezez.

Lehet hogy az előző kommentekben egy kicsit eltúloztam a dolgot, de én nem ez miatt tettem fel a kérdésem hogy vitába keveredjek, de úgy látom sikerült. Csak egy értelmes ember tudott a kérdésemre válaszolni (sajnos) de hát ez van. Én itt a témát le zárom többet nem válaszolok ide.

Szép napot mindenkinek.

2016. ápr. 20. 17:09
 18/18 anonim ***** válasza:

És az a képzett edző nem volt képes zselatint ajánlani ami ezt megelőzi?:D Jó okos lehet, és azt nem hiszem el hogy zselatin mellett tovább kopott az ízületed,ilyennel még soha nem találkoztam.

Leggyorsabban nem a streetworkout-tal lehet fejlődni hanem a súlyzós edzéssel,ez nem vélemény, ez bizonyított tény.

És a szteroidoknak mi közük van a súlyzós edzéshez?Most a súlyzós edzés vs street workout a téma,és nem a szteroidok vs street workout. Súlyzós edzéssel se fogsz hatalmas lenni ha naturál vagy. Néz kicsit jobban utána a dolgoknak.


" ha jól tudom ő volt az egyetlen a Mr. Olimpia történetében aki egynél többször is elnyerte a címet"


40-ben és 41-ben nem volt Mr. Olympia,atya úristen miről beszélsz te,Joe Weider alapította 1965-ben és Ronnie Coleman 8x-os Mr. Olympia,szinte nem nyerte meg senki csak egyszer,jó volt 1-2 de az a jellemzőbb hogy egymás utáni évekbe többször ugyanaz nyeri.


És a calisthenic-esek közül szinte az összes nevesebb cuccol,csak róluk nem mondanád meg, meg nem is hiszed el, mert nem 60cm-es karjuk van,de 40-44cm-es kart produkálnak 6-7%-os testzsírral (nem a nagy átlagról beszélek, csak a híresebb személyekről)


"A testsúllyal végzet edzés masszív izmos testet eredményezez. " Pont ahogy a súlyzós edzés is.


És nehogy már csak az legyen az értelmes aki veled ért egyet,én is mondtam segítséget,használj izületvédőt, van akinek genetikailag rossz és még a sétától is képes kopni az izülete

2016. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!