Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a könyökhajlatom?

Bodjo kérdése:

Miért fáj a könyökhajlatom?

Figyelt kérdés
2 napja kezdtem tornázni,bicepsz-gyakorlatokkal indítottam,persze rögtön éreztem,h alig tudom kinyújtani a kezem.Tegnap melleztem,ma reggelre meg úgy fáj a könyököm,h nem tudom kinyújtani a kezem végképp... Mit tegyek? Folytassam a tornát,vagy pihenjek,amíg elmúlik a fájdalom?

2016. ápr. 20. 06:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pihentesd néhány napot.
2016. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez van ha összevissza edzel, koncepció nélkül egy edzetlen testet.
2016. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. ápr. 20. 07:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most pihenj. Utána ha elkezded, ne osztottan, hanem átmozgató, teljes testes edzés legyen!

Kisebb izmokra egy, nagyobbakra kettő alapgyakorlat, heti háromszor.

Ha az izmaid megszokták, hogy terhelve vannak, csak utána válts osztottra!

2016. ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Túlterhelted az ízületet. Ezért kell az átmozgató edzés. Kis súlyok, magas ismétlésszámos, hogy megtanuld izolálni az izmot, kialakuljon az agy-izom kapcsolat, ne izületből, hanem izomból mozgasd a súlyokat. Nem szabad kihagyni ezt a lépést! Most pihentesd, dolgozz addig lábra, aztán kezdd újra, de lassan , fokozatosan! A tested még fogja hálálni, hidd el!
2016. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az agy-izom kapcsolat kiépítése évek munkája, ne keverjük össze a fogalmakat.
2016. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, de le kell rakni valamikor az alapokat.
2016. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az átmozgatás arról szól, hoy a teste, az idehrendszere, meg az izületei szokják a terhelést, plusz, hogy megtanulja a helyes kivitelezést. Amíg nincs meg a rutin munkavégzes addig semmilyen agy-izom kapcsolat gyakorlás nem jöhet szóba. Ez már haladó szint, kezdőknek ehez köze sincs.
2016. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne már. Ennek is vannak szintjei. Szerintem az átmozgatásnál kezdődik az, hogy szabályos kivitelezéssel, koncentrálással, magas ismétlésszámmal megpróbáljuk izolálni ,megérezni az adott izmot,amire dolgozunk. Innen indul az izomérzet nem? Ezt nyilván össze se lehet hasonlítani azzal az agy-izom kapcsolattal amit a profi testépítők művelnek, ezzel nem vitatkozok, de szerintem akkoris dolgozni kell ezen a kezdetektől.
2016. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Imádom amikor valakinek magyarázok és full nem fogja fel mit beszélek. Elbeszélünk egymás mellett. Egy rutintalan ember aki még a kivitelezést se tudja normálisan, semmilyen agy-izom kapcsolatot nem fog gyakorolni fogd már fel. Amit te annak hívsz az nem az.
2016. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!