Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen lineáris edzéstervet...

Pszicho88 kérdése:

Milyen lineáris edzéstervet ajánlotok, ami hatékony és jól lehet vele tömeget növelni?

Figyelt kérdés

180 cm magas vagyok, 72 kg, 1 éve csinálom a testépítést.

Legutóbb egy lineáris tervet csináltam, ahol hetente növekszik 1-el (8-ról indul) az ismétlásszám és 5 hetente 10% -al a súly.

Most valami komolyabbat akarok kipróbálni.

Szeretném ha a terv, program magyar nyelvű lenne, mivel csak nagyon alap fokon értem az angol szövegeket.

Leginkább itthoni program érdekelne, tehát nem akarok eljárni konditerembe, de természetesen bármilyen tervet írhattok, bemásolhattok, ami hatékony és jó és le van benne írva, hogy célszerű növelni a súlyokat, ismétlést, tehát szeretnék lineáris edzéstervet.



2016. ápr. 20. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Addig csináld a tervet, amíg fejlődsz vele. Powerbuilder.hu-t olvass, de van a shop.builderen is egy halom edzésterv.
2016. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vàlaszoltàl a kérdésre, ugyanis konkrét tervet kértem. Van egy halom rossz terv mindenhol, igen... . Jò tervet keresek. Egy edzéstervvel sem fejlődök. Valaki tud valamit a 6x6 programròl? Persze magyar leìràst.
2016. ápr. 20. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:
1 év alatt biztos rengetek programot próbálhattál ki. Töltsd le a powerbuilderes könyvet.
2016. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Megnézem ezt a könyvet a napokban.

Az a problémám az edzéstervekkel, hogy ha már más izomcsoportot végez az ember és más gyakorlatokat, akkor az addigi gyakorlatok során szerzett izomzat visszamegy, legalábbis nálam. Az a problémám, hogy nem nagyon szőrösödök, olyan 2-3 hetente kell borotválkoznom 27 éves létemre, a testemben hihetetlenül alacsony a növekedési hormonszint. Erre valakinek van valami jó ötlete tippje, hogy mivel növelhető ez a szint szteroidok nélkül, azaz természetes úton?


Az edzésterveknél a legnagyobb probléma a shop builderen és a többi oldalon is, hogy nincs megszabva milyen időközönként kell emelni a súlyt és az ismétlést. Baromság, hogy mindenkinek egyénhez mérten. Ez inkább csak ilyen kitérő válasz magyarázat, vagy tudás hiányában.


Az a baj, hogy ezekre a dolgokra csak profi genetikusok, vagy olyan emberek tudnák a választ, akik anatómiai pontossággal ismerik a testet, az izomműködés elvét. Ezek a tömegeknek szánt selejt edzéstervek csakis arra jók, hogy ne fejlődjön tőlük az ember, ne tudja milyen időközönként növeljen terhelést és az elmaradt siker után szteroidokhoz és méregdrága táplálékkiegészítőkhöz nyúljon.

2016. ápr. 21. 00:08
 5/14 A kérdező kommentje:

Találtam növekedési hormonszint növelő terméket is a szlovák testvéreknél, akik minimális mesterséges dolgokkal tömik a termékeket.


Szedett e már valaki ilyet és mi a véleménye róla?

[link]

2016. ápr. 21. 00:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg túl sokat filózol ezen. Eddz keményen, többnyire alapgyakorlatokat, aztán váltogasd 2-3 havonta.
2016. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt teszem, mégsem növekedik az izomtömegem.

Guggolás, felvenyomás, evezés, merevlábas felhúzás, fej fölé nyomás, kétkezes álló bicepsz, álló vádli váltott lábbal az egyik kezembe még plusz egykezes súly.


Ezt a tervet csinálom legalább 4 hónapja és egy dekát sem híztam tőle. Ha valaki most azt írja, hogy nem jól csinálom a gyakorlatokat, akkor erre azt írom jól csinálom.


Valaki tud olyan tervet, amit kifejtenek bővebben információval?

Tegnap este néztem egy tervet, a mostani tervem fordítottja.


[link]


Erről a tervről tud valaki valamit?ű


"Alkalmazás


Kezdjünk az első héten magas (12-15) ismétlésszámmal és alacsonyabb súlyokkal. A következő héten növeljük a terhelést és csökkentsük az ismétlésszámot 9-12-ra. A harmadik héten újabb súlynövelés következhet, az ismétlésszámot csökkentsük 6-8-ra. Az utolsó héten újabb tárcsákat pakolhatunk fel és lecsökkenthetjük az ismétlésszámot egészen 3-5 ismétlésig. Ismételjük meg még kétszer ezt a ciklust a teljes 12 hetes periódus teljesítéséhez."


Ez a terv érdekelne bővebben, hogy mennyi súllyal növelve.

2016. ápr. 21. 08:59
 8/14 anonim ***** válasza:

Hasonló, mint a HST, ha jól látom. Itt egy cikk

[link]

2016. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. Elolvasom.
2016. ápr. 21. 10:42
 10/14 A kérdező kommentje:

Elolvastam.

Nagyon komoly, részletes cikk.

Esetleg csináltad ezt a programot, vagy hasonlót?

Neked mi vált be?

2016. ápr. 21. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!