Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akik nagyon sűrűn és intenzíve...

Akik nagyon sűrűn és intenzíven edzenek (min 5*1óra intenzív súlyzós edzés és be is tartják), ti milyen gyakran lesztek annyira betegek hogy nem tudok menni edzeni?

Figyelt kérdés
Ugye ilyenkor azért lényegesen nagyobb lesz a vitamin ,ásványianyagok, stb... szükséglet, szóval kisebb betegségekre nagyobb esély van.
2016. ápr. 20. 11:40
 1/10 A kérdező kommentje:
*tudtok
2016. ápr. 20. 11:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb ennyit edzek, idén (a telet is beleértve) egyszer lettem beteg, amikor nem öltöztem fel normálisan, és kapálás közben leizzadtam.
2016. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Cortez70 ***** válasza:
74%
Talán évi egyszer.
2016. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár súlyzós edzés csak heti 2* van, de a hét hét napján edzem valamit, az rlmúlt 3 évben nem voltam beteg, az allergiát és néhány tényleg nagyon enyhe torokgyulladást leszámítva.
2016. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól, mert nagyobb a vitamin-és ásványi anyag szükséglet az edzések miatt, nem jelenti azt, hogy betegségekre hajlamosabb lesz valaki. Ezt az igényt ki kell elégíteni megfelelő mennyiségű és minőségű vitaminokkal, rengeteg zöldséggel stb.

A kérdésedre válaszolva én pl. edzés nélkül is alig voltam beteg, max. évi 1x vagy egyszer sem. Szerintem ez inkább az erős immunrendszeren múlik.

2016. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy nagyobb esély lenne betegségekre... Nyilván nem szabad elhanyagolni a tápanyagbevitelt, akár edzünk, akár nem...

Nekem jók a génjeim, sosem voltam komoly beteg s valami 10 éve meg se fáztam. Edzésben még kezdő vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy csak mert edzek, elkezdek betegeskedni :D Sokkal jobb az étrendem, mint régen s mondjuk én csak heti 2-3-szor edzek (teljes testre), de ha 5-ször tenném (ha bírnám), akkor max. túledzeném magam, illetve nem bírnám az edzést, romlana a közérzetem, de konkrétan beteg azért még nem lennék. Csak egy kicsit agyban, hogy nem úgy csinálom, ahogy kell.

2016. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel elég durván pörgősek a napjaim, ezért ha 1-2 napig visszaesem átlagember táplálkozásra, szinte borítékolható lesz a betegedés. Egyébként soha.
2016. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5x2-2.5 óra edzés, megy már pár ève, 7 ève nem voltam beteg (náthás sem). 7 éve még nem is edzettem. Vitamin megy rendesen.
2016. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7 évig egy nátha sem? :D

Csak nem te vagy Bruce Willis a Sebezhetetlenből? :P

2016. ápr. 20. 18:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Heti 4x1 óra edzés megy, van, hogy csak 3x1, minden 2-3. hónapban náthás vagyok, de olyan szinten, hogy edzeni nem megyek inkább, mert nagyon rosszul vagyok, de évente 1-2x mindig becsúszik a 39 fokos láz és az Istenért nem tudjuk levinni semmivel, csak az ügyeleten húzzák le.. Lehet, hogy kevés a zöldség, de így is erőltetem a kaját még diétában is és az a vicc, hogy lassú anyagcsere mellett kell erőltetnem.
2016. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!