Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az, hogy ha elkezdek...

Miért van az, hogy ha elkezdek keményebben edzeni (súlyzós és pl. nem zumba), elkezdek zsírban hízni?

Figyelt kérdés

A lapos hasam "kidudorodik", a combom is vastagabb lesz. Alapból vékony vagyok, de ilyekor pár hét alatt +5kg minimum "rámgurul", utána ez megáll és stagnálni fog.

Ha viszább veszek az edzésből, pár hét alatt a súlyom is vissza megy.

Ez miért van?


2016. ápr. 24. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, automatikusan elkezdesz többet enni. És nem egészséges kajákból, kevés kcal plusszal, hogy izom épüljön, hanem jelentős plusszal, és gyors felszívódású szénhidrátokat, és olyan feldolgozott kajákat, amiket a szervezeted nem tud hasznosítani.
2016. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rendes étrend kell
2016. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván rosszul eszel, az edzéstől önmagában nem ugrik fel zsír, ezt gondolhatod...
2016. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De én nem engedhetem meg magamnak, hogy étrendem legyen.
2016. ápr. 24. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Akkor ne is várj eredményt!
2016. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cortez70 ***** válasza:
Normális étrend nélkül nem sokra mész.
2016. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy ezzel az 5kg plusszal normalizálódik a súlyom az edzés hatására, mert pl. ha nem edzek (normálisan) túl vékony vagyok?


Esetleg vizesedem?


Olyan mintha hirtelen "bepánikolna" a szervezetem az edzés hatására és felpakolna +pár kg-ot...

2016. ápr. 24. 21:17
 8/10 Cortez70 ***** válasza:
Az edzés hatására betöltődsz jobban szénhidráttal, az meg vizet tart vissza. Ennyi az okosság, nem kell parázni.
2016. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mert ezzel a plusz kb. 5kg-mal én valójában jobban érzem magamat. :)

Boldogabb vagyok, jobban állnak rajtam a ruhák, mert a "téglalap" alakom homokórásabb lesz, a lapos vállám kerekebb, a csípőm szélesebb.

Csak nem értettem az okát.

2016. ápr. 24. 21:26
 10/10 Cortez70 ***** válasza:
Akkor jó. ;)
2016. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!