Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 évesen fehérje? Melyik...

Djeki kérdése:

15 évesen fehérje? Melyik fajta lenne ár-érték arányban is a legjobb?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja kondizok és úgy gondolom hogy el szeretném kezdeni a fehérjeturmixot inni edzés után.

Először is: nem káros rám nézve, nem lesz tőle bajom ugye? 15 éves vagyok 3 hónap és töltöm a 16-ot. Édesanyám mondott valami hormonális dolgokról h ezért nem jó meg azért...

Másodszor: ha elkezdeném, melyik fajta lenne a legjobb? olvastam én mindenfélét de nem tudom eldönteni.. Ár szempontjából is fontos lenne számomra és persze minőség.. Scitec 100% whey pro-t is néztem de az sem a legolcsóbb.. Szóval melyik fajta fehérjét lenne érdemes megvenni így kezdőként? Természetesen a táplálkozásra is elkezdenék normálisan figyelni.



2016. ápr. 24. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nicns rendes étrended semmit nem ér a kiegészítő, azok csak kiegészítik a dolgot, normálisan használva mint kiegészítő nem káros mert ugyan olyan fehérje mint a husokban..

Viszont a súlyzós edzést nem biztos hogy kellene 15 évesen bár ebben nem vagyok teljesen biztos, lehet saját testsúlyossal jobban járnál

Először az étrendedre érdemes költeni h fejlődj, fehérje ch zsir megfelelő arányokban, aztán jöhet valmilyen vitamincsomag, aztán ki tudod egészíteni fehérjével az étrended amennyit nem tudsz szilárd kajával bevvinni, de ennyi idősen még bőven elvagy a rendes kaján..

2016. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Scitec is jó, de az MHN-nek talán a legolcsóbb a fehérjéje.
2016. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 likebike ***** válasza:
Nem árt a fehérjepor,az csak kaja por formában.Milyen hormonokról beszél?Nincs bennük semmilyen hormon!Azt,hogy melyik a legolcsóbb fehérje,viszont nem tudom.Vagyis mondanám a power proteint,de inkabb kihagyok.Erre más válaszol.Amúgy ne azert vegyel feherjet hogy betömd az "anabolikus ablakodat", mert ilyen nincs.Edzés után is mehet a rendes kaja nyugodtan. Akkor vegyél,ha kell a fehérjebevitelhez.
2016. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Írta, hogy kajálna normálisan. Simán el lehet kezdenie, szabályos végrehajtással, átmozgatással.

A Sárga Kapszula c. könyvet töltsd le a netről, olvasd el. A fehérjétől meg nem lesz bajod.

2016. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is étrended legyen.

Egyébként nyugodtan ihatod, én 16éves vagyok 2hete kezdtem az edzést, kérdeztem az edzőt és ő is mondta hogy lehet inni. Egyébként mi bajod lehetne tőle? Ez csak fehérje, az ételben is van.

Én mhn whey 100 pro-t vettem, ez a legolcsóbb 10ezer 3kg. A drágábbak Ízre biztosan jobbak, de ez sem rossz.

2016. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is saját testsúlyossal kezdtem de elmentem egyszer kipróbálni a konditermet, és egy személyi edzőt is megkérdeztem ezzel kepcsolatban h megállok e a növésben, ízületeim hogy lesznek. Ő azt mondta 14 évesen kezdte anno, most egy 180+ centis vadállat:D Persze figyelek hogy hogy hajtom végre a gyakorlatokat, szabályosan stb..

Táplálkozáshoz visszatérve pedig: menzán vagyok suliban ebédre, illetve csirkehúst sem hiszem h édesanyámnak lenne kedve főzőcskézni minden nap, hogyha meg én megcsinálnám magamnak akkor meg csirkét, venni minden nap..

2016. ápr. 24. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Na látjátok mondtam...

Rendes étrend nélkül semmi értelme fehérjét venni..

2016. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért, nem bírsz hazavinni egyszerre 5-10 kilót?
2016. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Azért a csirkehús nem épp a legolcsóbb és nem értem, hogy egy 15 éves gyereknek honnan legyen annyi pénze, hogy saját maga vásárolgasson... Nyilván azt eszi, amit az édesanyja főz.

Szerintem próbálj meg egészségesen táplálkozni, ne egyél sok lisztes dolgot (pl fehér kenyeret) és olyan dolgokat, amik hozzáadott cukrot tartalmaznak. És persze egyél elég fehérjét, amit nem csak fehérjeporokból vihetsz be, hanem pl. halból, tojásból, túróból, sovány húsokból. Tehát természetes forrásból is bőven be tudsz vinni elegendő fehérjét (szerintem), hisz gondolom nem professzionális testépítő akarsz lenne, pláne ilyen fiatalon. De ez csak az én véleményem, biztos le fognak pontozni. Én ugyan lány vagyok, de nem használtam fehérje porokat, egyszerűen csak odafigyeltem az étkezésemre és rendszeresen edzettem. Sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy minden áldott nap csirkét egyek, szóval azt ettem, amit édesanyám főzött és mégis elég látványos az eredmény, például szép kockás lett a hasam. :)

2016. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De hiába eszi amit anyu főz ha nincs benne elég fehérje ch akkor teljesen értelmetlen az edzés mert nem tudsz miből izmokat építeni... csak folyékonyan is be lehet vinni elég sok fehérjét nyilván de az árából érdemesebb lenne rendes kaját venni a szilárd kaja nyilván jobb
2016. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!