Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás, csúcskísérlet,...

Fekvenyomás, csúcskísérlet, bukás. Hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Próbáltam maximumot nyomni, buktam. Leengedésnél kontrolláltam, mellkason egy pillanatra megállítottam, de csak kb 2/5-ig tudtam kiemelni. 4. sorozat után.(bemelegítő sorozatot nem számolva). Ezek alapján kb mennyi idő lehet, míg sikerül? Ha számít 31 éves vagyok, férfi, kb 73-74 kiló, durván fél éve edzek, és 100 kilóról van szó. Étkezés rendben. Mit tehetek, milyen kis "trükkök" vannak, amivel sikeresebb lehetek.

Nem szeretnék szélesebben fogni, pattintani a súlyt, valós "sikert" szeretnék. Ötletek?



2016. máj. 6. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg az erőemelő technikát, ezt amúg is érdemes mindenkinek aki nem 40 kilóval nyomkod és nem akar megsérülni. Hosszú lenne leírni keress rá youtubeon Alan Thrall és Mark Bell videóira a témában.
2016. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kisboltos ***** válasza:
Ha szépen akarod, akkor még edzened kell. 1-2 hónap és simán menni fog.
2016. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyéb hasznos tanács? Ilyesmi, hogy aludjak 1-2 órát az edzés előtt, vagy hasonlók. Este tudok csak edzeni, mint az emberek többsége.

2016. máj. 6. 15:20
 4/10 Kisboltos ***** válasza:

Nekem segít, ha edzés előtt egy 20-30 percet alszok. többet nem jó, mert túl pihent leszek.

meg ha maxot nyomsz, akkor mindig ott kell lenni fejben. én már előtte lévő héten kitűzöm, hogy melyik nap hány órakkor fogom nyomni. addig fejben készülök.

2016. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 CsakMester97 ***** válasza:
Agy-izom kapcsolat kialakítása, még nagyobb izomtömeg, edzés előtti pörgető esetleg.
2016. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Agy-izom kapcsolatnak semmi köze a csúcsnyomáshoz. Agy izom kapcsolatról izolációnál beszélhetünk, csúcsnyomásnál pont az a lényeg, hogy minél több izmot bekapcsolj.
2016. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

#4: érdekes a 20-30 perc alvás, megér egy próbát.

Abban, hogy fejben ott kell lenni, bármit számítana a mentális állapot, kedv, stb... nem nagyon hiszek. Ha így lenne akkor az üres rúd is rajtam maradna.

2016. máj. 8. 10:17
 8/10 Kisboltos ***** válasza:
Pedig hidd el így van. Ha nem tudod teljesen kiüríteni a gondolataidat, és csak az edzésre koncentrálni, akkor egyszerűen nem lesz jó az az edzés.
2016. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=VrIlVHjeMbs&feature=youtu.be


Erősen a témába vág. Friss videó.

2016. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a válaszokat, végre sikerült. Tudom nem nagy szám, kicsi súly, de nekem hatalmas siker.
2016. júl. 7. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!