Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki nem szed tömegnövelő...

Ha valaki nem szed tömegnövelőt vagy bármilyen edzéshez szükséges dolgot és úgy jár le az edzőterembe akkor nem ér semmit az edzése?

Figyelt kérdés

2016. máj. 8. 07:30
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Miért kellene cukros szar tömegnövelőt szednie? Ha rendben az étrend akkor ugyanúgy fejlődsz, mint az aki tápkieggel egészíti ki. Vitamin az mondjuk kellene.
2016. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, tömegnövelőt én se ajálnok mert csak elhízol tőle. Egy jó étrendre van szükséged, edzés után nem árt egy fehérje turmix, de nem kötelező. Étrend muszáj és egy multivitamin is jó lenne.
2016. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akik edzőterembe járnak általában 4-5 fajta táplálékkiegészítőt használnak, tehát akkor nincs szükség ezekre? Milyen vitamint kell szedni és milyen formában?

És a fehérjét milyen formában kell szedni?

2016. máj. 8. 08:33
 4/9 Cortez70 ***** válasza:

Sokan nem értenek ehhez és megvesznek mindent amit olvasnak, hallanak. Fehérjét húsokból, tojásból, túróból tudsz leginkább bevinni. Edzés utánra meg vehetsz egy tejsavóproteint, de az sem muszáj, ha megvan sima szilárd kajából a napi kb 2g x ttkg fehérjebeviteled.

Multivitamin pedig sokféle van, majdnem minden tápkieg cég árul ilyet. Én pl scitec multi pro plust veszek, de van aki mega daily one-t vagy biotech vitabolicot daily pakkot, stb. Van millió.

2016. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én már semmilyen prot nem szedek, minden szilárd ételből viszek be.


Ez így lényegesen nehezebb de jobban is fejlődök, nekem így 7 + év után muszáj minden apró részletre ügyelni hogy nőjek.


A tápkiegek nem "muszáj" dolgok, hanem kényelmi megoldások.

2016. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, hogy tőmegnövelőre költsél, mert valóban tele van cukorral, és ettől inkább elzsírosodnál. Ugyanis szilárd étkezéssel is simán be tudod vinni azt a fehérje mennyiséget, amire a szervezetnek szüksége van naponta, tskg 2grammra. Például, ha fogyasztasz csirkemell pulykamellfilét, halat tojást túrót. Persze ne feledkezzél meg a szénhidrát bevitelről se, mert a fejlődéshez arra is szükséged van. Például Rizsből, zabpehelyből, vagy friss zöldség gyümölcs félékből is be tudod vinni azt a mennyiséget naponta, melyre szüksége van a szervezetnek. Kb. tskg 2-6 gramm. Persze ezt neked kell kitapasztalnod, hogy hány grammra van szükséged, amitől már tudsz fejlődni. A tömegnövelő helyett inkább vegyél magadhoz naponta táplálék kiegészítőt, még pedig SCITEC multi vitamint. Például, MULTI PRO PLUS Vagy MEGA DALYONE PLUS is megfelelő. Én már mind kettőt kipróbáltam. Én most a MULTI PRO PLUST fogok vásárolni, mert abban több féle táplálék kiegészítő van, de most azokat had ne soroljam fel. Csak magadra figyeljél oda, ne olyanokra, akiket félre tudnak vezetni marketing fogásokkal. Tehát, ha megfelelően étkezel, eleget tudsz piheni, akkor simán tudsz fejlődni.
2016. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már a multivitaminok hasznosságában is kételkedek, ugyan jó drágát és citromsárgát lehet tőle pisilni, de abbahagytam a szedésüket egy ideje és semmi különbséget nem érzek. Csak C és D vitamin megy, az is főleg a téli hónapokban.
2016. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cortez70 ***** válasza:
Én pedig érzek különbséget. Pl a multi pro-val sokkal energikusabb vagyok, mint egy sima kisebb dózisú multival.
2016. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Multivitamin pak jobb mint egy multivitamin kapszula. Több benne az ásványi anyag, jó esetben izületvédőt is tartalmaz és több benne a C vitamin.
2016. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!