Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha kezdőként hetek/hónapok...

Ha kezdőként hetek/hónapok óta stagnálok az ICF 5x5 edzéssel, mert szabályos végrehajtás mellett képtelen vagyok akár csak pár kilóval is emelni a súlyokon, akkor kizárólag a túl kevés kaja lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Vékony testalkatú vagyok, 193 centi magas és kb. 85 kiló, az alapgyakorlatokban nagyon gyenge súlyokkal edzek, az egyik összehasonlító táblázat alapján nagyjából csak az "edzetlen" szintet érem el: 55 kiló fekvenyomáshoz és guggoláshoz (5x5), 80 kiló deadlifthez (1x5), 35 kiló mellről nyomáshoz (5x5). Szóval biztos lehetek benne, hogy nem értem még el a lehetséges maximális erőszintet kezdőként ezzel az edzésprogrammal.


Igyekszem sokat enni, de lehetséges, hogy még ez sem elegendő (bár hasra egy ideje elkezdtem hízni - a hízást csak kalóriaplusz okozhatja?). A napi 8 óra alvás + pihenés megvan.


2016. máj. 30. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hanyszor csinaltal deload-ot miota megy az icf 5x5?
2016. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen, hízni csak kalória pluszban tudsz (tudtommal). Azonban hiába vagy pluszba, ha szarok a makró arányok (ch, fehérje, zsír). Azt valahogy számolgatni kéne.
2016. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem igyekezni kell, hanem ki kell számolni normálisan a kajádat, legalább az elején, hogy lásd mennyi az annyi. Ez nagyon gyenge erőszint a magasságodhoz és a súlyodhoz képest. Alapból icf-el kezdtél el edzeni? Vagy volt előtte más edzés amit követtél?
2016. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Számomra elég furcsák ezek a számok, bár lehet csak nekem.

Tuti étrend lesz.

Mindenképp ki kellene számolni a kaját. Ha nem is minden nap, akkor legalább az elején, hogy nagyjából azért tudd, miből mekkora mennyiségre van szükséged naponta, ahogy Monty is írta.

Én jelenleg 81 kiló vagyok 183 centi mellé 15 hónap diéta után és még mindig közben, és egyedül a fekvenyomásom rosszabb, mint a tiéd, de az is csak azért, mert a bal vállam szétment egy balesetben, ezért nagyon nehezen tudok fekvenyomni fájdalom nélkül. Ha nekem diéta alatt sikerült elérni ezt az erőszintet, akkor neked kalóriapluszban tudnod kellene növelni a súlyokat.

Ha rendbe teszed az étrended, akkor ezen a szinten még bőven fogsz fejlődni.

2016. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tavaly csináltam a sárga oldalról a kezdő osztott edzéstervet. Utána pár hónap kihagyás után idén februártól kezdtem el az ICF-et csinálni. Két éve 70 kiló voltam, otthoni saját testsúlyos edzéssel, majd az osztott edzéstervvel (plusz az addigi önmagamhoz képest rengeteg evéssel) mentem fel 80 kiló körülre tavaly nyárig (kb. fél-háromnegyed év alatt).


Deloadot többször csináltam, vezetek edzésnaplót, 5-10 kilóval vettem mindig vissza a gyakorlatokhoz használt súlyokból (ami egyébként így már túl könnyű volt). A mostani súlyokkal is viszonylag könnyen mennek az ismétlések, csak emelni nem tudok rajtuk (pl. a deadlift nem különösebben nagy kihívás 80 kilóval, de 85-tel már nem megy az öt ismétlés).

2016. máj. 30. 16:36
 6/11 anonim ***** válasza:
A rengeteg evés mit jelent? Minőségi étrendet vagy ettél mindent ami jött?
2016. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elérted a tested korlátait, és cucc nélkül már nem fogsz tudni feljebb menni a súllyal.
2016. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Cortez70 ***** válasza:
Saviorka azt nem hinném. Több év mire eléri a maxot. 100 fölötti fekvenyomás, 140 kg körüli guggolás és 180-as felhúzás az menni szokott naturálban is. Ettől még nagyon messze van, nehogy már kezdőként cucc kelljen.:)
2016. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy ilyen kis súlyokkal egyáltalán megközelítettem volna a határaimat - legalábbis remélem, hogy nem :D


"A rengeteg evés mit jelent? Minőségi étrendet vagy ettél mindent ami jött?"


Napi 5-6x evés (előtte talán ment napi 2x étkezés), de nem kifejezetten csak csirkerizs, hanem pl. durumtészta, kevésbé zsíros sertéshúsok, rántott hús, tojás, tejtermékek, ilyesmi. Annyira nem figyeltem az étrendem "tisztaságára" (de nem is pl. a Mekiben kajáltam tele magam mindennap), mivel meg voltam győződve, hogy extrém ektomorf vagyok és úgysem fogok súlyfeleslegként felszedni semmit - tévedtem :D

2016. máj. 30. 17:24
 10/11 anonim ***** válasza:
tehát nincs étrend. kell
2016. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!