Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét szedjek?

Milyen fehérjét szedjek?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok 157 cm, 55 kg. Hiába fogytam le 68-ról még mindig dagi vagyok és szeretném folytatni az edzéseket(28% testzsír). Már 3 hónapja diétázok és fogytam is meg izmosodtam, de szeretném ezt az egészet komolyabban csinálni. Egy nap 110 fehérjét szoktam enni kb, de egyre nehezebb és sokkal kényelmesebb lenne, ha nem csak kajából tudnám ezt bevinni.

Súlyzós edzéseket csinálok heti 3-at, mellette aerobot és néha kardiót. Járok heti egyszer kosarazni 1,15 órát meglovagolni heti 2 órát.

Edzés után milyen fehérjét szedjek? Eddig joghurtot kevertem össze túróval, de egyre nehezebb, hogy egész nap csak tejtermékeket eszem.

Milyen fehérjéket szedjek esetleg nap közben, reggelire és edzés után? Esetleg valami más tápkiegészítőt? Kiadják ezeket egy 14 évesnek a boltból, ugye? Tudom, hogy a fehérjéknek csak 40%-a származhat porból, nyugi.

Légyszíves komoly válaszokat adjatok és ne írjatok a korommal kapcsolatban. Már ezerszer átgondoltam, utána néztem és tudom, hogy a fehérjepor nem ártalmas. De ezekre a kérdésekre még nem találtam választ. Előre is köszi. Esetleg Veszprémben valahol tudok venni? Intersportban?



2016. jún. 1. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen is ritkán van, hogy egy 14 éves értelmesen ír ebbe a témába. Mindjárt jönnek a többiek és adnak normális tanácsot, de egy sciteces vagy bioteches tejsavófehérje-koncentrátumot keresel neten és megnézed hogy jössz ki ár/értékben.
2016. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a célom a szálkásodás és napi 1050 kcal-t szoktam enni.
2016. jún. 1. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:
2016. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Cortez70 ***** válasza:
Ami ár/értékben most nagyon jó az az mhn wheyprotein. 3kg 10 rugó. Ha biotechtől akarsz akkor nitro pure whey gold. Scitecnél meg 100% whey prof. De ezek drágábbak. Amúgy van kb 600 cég és szinte mindegyiknek van jó proteinje.
2016. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És elég egy fajta edzés után meg reggelre?
2016. jún. 1. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen elég. Tejsavó koncentrátum a neked való.
2016. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Cortez70 ***** válasza:
Elég. Miért kellene másik? :)
2016. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Edzés után chval, reggel chval(+egyéb: vitamin, telített zsír).

Ennyi.


Nem kell túlfilózni. Vegyél tejsavófehérje koncentrátumot, vitamint aszt cs.

A napi össz tápanyagbevitel a nagylényeg elosztva. Meg edzés, pihenés.


Én már 13 évesen vettem fehérjét a bigyótekkben:D.

2016. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor nekem is kifogják adni ugye? Én az Intersportban láttam, de majd még körülnézek, mert nem szeretném elkapkodni a választást. Szombaton mennék be Veszprémbe.
2016. jún. 1. 17:30
 10/11 Cortez70 ***** válasza:
Ne kapkodd el.:-)
2016. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!