Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetne a fehérjebevitelt...

Lehetne a fehérjebevitelt ezekre alapozni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nincs pénzünk a rendes étrendre, viszont fejlődni akarunk(szerintem sokan vagyunk így, akik még iskolába járnak). Szóval kajára nincs pénzünk, de mi lenne ha a fehérjeszükségletünket megpróbálnánk olyan eledelekből fedezni, amelyek megtalálhatók a kertben, a réten, stb.? Mint pl. rovarok, csigák, kukacok, meg mindenféle állat, ami az utunkba kerül. Tudom, hogy ez így most sokak számára nem túl gusztusos, de a föld számos pontján előszeretettel fogyasztják ezeket.

Az ötlet pedig innen ered [link]


2016. jún. 2. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Egészségedre. És most ez tényleg úgy képzelted el, hogy kimész a rétre bogarak szedni aztán megzabálod őket? És télen mot csinálsz? Ha van gyomrod hozzá hajrá.
2016. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én főleg azt eszem amit kifogok,

Egy pecás...

2016. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
igen! ha van gusztusod megenni akkor fogyaszd! de Keresztelő Szent János is a pusztában sáskán meg mézen élt .
2016. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Máté evangélium 3:4 szerint: "Ennek a Jánosnak a ruhája pedig teveszőrből vala, és bőröv vala a dereka körül, elesége pedig sáska és erdei méz." - Most értjük, hogy Keresztelő János is testépítő volt. A mézből kiderült, hogy tömegelt, a bőrövből tudjuk, hogy nagy súlyokkal dolgozott kis szériákkal!! :))
2016. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Cortez70 ***** válasza:
Simán. Jól hozzák a tömeget. ;)
2016. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egyébként a rovarevést csak a mi nyugati kultúráinkban tartják gusztustalannak, mivel mi elszoktunk ettől :)

Hát igen, télen elég necces, sajnos. Most olvasom, hogy némelyik rovarnak sokkal magasabb a fehérjetartalma, mint a csirkemell, marhahús stb.

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..

2016. jún. 2. 12:07
 7/20 anonim ***** válasza:
Mivel iskolás vagy, valószínűleg a testtömeged sem túl nagy, 1.5g fehérje/testtömeg kg-onként párszáz forintból kijön, rizst meg kapsz majdnem 200/kg-ért akkor ha erre nincs pénz akkor semmi másra se kéne, hogy legyen.
2016. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

az esszenciális aminósav az esszenciális aminósav. mindegy miből viszed be, csirke, szója, vagy tücsök, azt a szervezet ugyanúgy fel tudja használni. amúgy egy alap étrend - tehát ami nem fullos, de lehet vele fejődni - nem nagy pénz


[link]

2016. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem a kultúránk miatt nem része a gasztonómiánknak a rovar, hanem mert mifelénk nem laknak akkora rovarok, amikből jól lehetne lakni...

Braziliában ettem sült pókot, indiában pedig sáskát, mindkettő finom volt, de itthon nem kapod el őkrt a mezőn akkora számban... Nagy méretű sáskát is 3* láttam magyarországon szabadon eddig pedig vagyok 40...

2016. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A kecskebszás se a kúltúránk része. Nagyon hiányoznak az ilyen dolgok tényleg. Átmegyek bartosba.
2016. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!