Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kenyér és a tésztafélék...

A kenyér és a tésztafélék miért számítanak rossz szénhidrátforrásnak?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2016. jún. 11. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Mert a legtöbb ember nehezen emészti a búzafehérjét és ez okoz pár problémát/előnytelen.
2016. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A gyors felszívódás miatt nem jó, nézz kicsit utána a glikémiás indexnek, és hogy milyen összefüggésben vannak ezek az inzulinszint növekedésével illetve a csökkenésével. Ha már kenyér, akkor szerintem legyen teljes kiörlésű, néhány esetben jobb is mint a fehér rizs.( saját vélemény ) [link]
2016. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
3%
Mert valaki kitalálta. A régiek nem is hallottak ilyenről, még is egészségesebbek voltak, mint a mai emberek.
2016. jún. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Fszt voltak egészségesek. Sötét vagy. Ne gyere pistabácsival aki láncdohányos a mezőn él és 200 évig él, mert ez nagyon szar duma.
2016. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert régebben nem kisérleteztek annyit a gabonákkal, nem manipulálták azt különböző növekedésre ösztönző génekkel.
2016. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

azért mert:

1. magas GI

2. magas gluténtartalom

3. a feldolgozás alatt veszit az értékből, pl rost

4. sok adalékanyagot tartalmaz, pl térfogatnövelő és hasonló


sok tudós szerint a legtöbb mai betegség oka a : liszt, hozzáadott cukor, és a tejtermékek

2016. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a fehér kenyér nem jó, csak a tudományos magyarázatára voltam kíváncsi. Én is inkább teljes kiőrlésűt eszek, de állítólag abból se jó mind.
2016. jún. 11. 10:34
 8/21 anonim ***** válasza:
most irtam le. a TK-kenyérben még magasabb a gluténtartalom.
2016. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%

Nem értem miért jön mindenki a glikémiás indexel amikor testépítés szempontjából az Inzulin index fontosabb.


[link]

2016. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
3! Persze, hogy egészségesebbek voltak régen, mivel az ipari forradalom előtt nem volt fehérkenyér, hanem teljes kiőrlésű lisztből volt a kenyér.
2016. jún. 11. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!